Wykłady i warsztaty

Jeśliby Ci zabrakło lekarzy, lekarzami niech będą dla Ciebie te trzy rzeczy:
pogodny umysł, odpoczynek, umiarkowana dieta.

Asklepiades

Misją Orkiszowych Pól jest edukacja w zakresie prawidłowego żywienia.

Polemika w zakresie zdrowego odżywiania jest w środowiskach dość znaczna. Jednak jedno jest pewne. Każdy człowiek w swej indywidualności powinien iść swoją własną drogą do zdrowia, m.in poprzez odnalezienie swojego sposobu odżywiania i prawidłowego dobierania pokarmów.

Aby odnaleźć tę drogę potrzebna jest wiedza, dlatego zapraszamy do skorzystania z oferty wykładów i warsztatów, które są przygotowywane i prowadzone przez praktyków - doświadczonych dietetyków i terapeutów.

Osobom, które preferują naukę przez praktykę polecamy warsztaty gotowania dla zdrowia. Proponowane warsztaty kulinarne to znakomite rozwiązanie dla osób chcących rozpocząć prawidłowe odżywianie na podstawie odpowiednio zbilansowanego jadłospisu. Nasz kurs gotowania pozwala na nowo odkryć sztukę przyrządzania potraw i zupełnie odmienić swoje nawyki żywieniowe. W naszym Centrum Naturalnego Odżywiania i Terapii uczymy dobierać pożywienie, jak również przygotowywać pełnowartościowe potrawy o znaczeniu leczniczym. Nasze profesjonalne warsztaty kulinarne trwają różnie, w zależności od tematyki, przeciętnie od 3–6 godzin oraz składają się z części teoretycznej i praktycznej:

  • Część teoretyczna 
    Aby rozpocząć praktyczne przygotowywanie potraw warto najpierw przyswoić podstawowe informacje z zakresu zdrowego żywienia, w związku z tym nasz kurs gotowania rozpoczyna się od poznania teorii. Większość zajęć proponuje część wykładową, podczas której przekazujemy najlepszą wiedzę o mądrym odżywianiu. Zapewniamy materiały edukacyjne wspomagające kurs gotowania.
  • Część praktyczna
    Wspólne gotowanie według uzyskanej wiedzy oraz próbowanie gotowych potraw pozwoli na sprawdzenie nowo nabytych informacji w praktyce. Zdobywanie doświadczenia w ten sposób znakomicie dopełnia nasz kurs gotowania i sprawia, że szybciej zdobywa się niezbędną wiedzę.

KALENDARIUM WYDARZEŃ