WYKŁAD: Zioła dobre dla mózgu - popraw pamięć i koncentrację.

Data i czas:

15 marca 2018 (czwartek)

godz. 17:30

Miejsce: Orkiszowe Pola ul. Strzeszyńska 76, Poznań

Jasny umysł, dobra pamięć, czy nastrój zależą od wielu czynników. Możemy na nie oddziaływać poprzez odpowiedni styl życia, dietę, czy ćwiczenia. Bardzo cenne mogą się tutaj również okazać rośliny lecznicze. Jest wiele surowców zielarskich wpływających na procesy zachodzące na poziomie naszych komórek nerwowych. Na wykładzie przyjrzymy się roślinnym remediom poprawiającym funkcje kognitywne mózgu, powiemy także o ziołach stosowanych w zaburzeniach depresyjnych. Omówimy surowce działające ochronnie na komórki nerwowe oraz wspierające odpowiednie ukrwienie tkanki mózgowej, dzięki czemu nasze neurony mogą być dobrze odżywione i dotlenione. Coraz częstszym problemem jest pogorszenie funkcjonowania naszego mózgu z biegiem lat. Tutaj również przyroda nie szczędzi nam leków roślinnych, które można stosować zarówno w profilaktyce, jak i terapii tego typu zaburzeń.

Dołącz do wydarzenia na naszym Facebooku ;)

Dodaj wydarzenie do swojego kalendarza Google ;)

Prowadzący: Anna Bober - pasjonatka ziołolecznictwa. Fitoterapii uczyła się między innymi od dra Henryka Różańskiego oraz Jeremiego Rossa. Organizuje warsztaty zielarskie od 2012 roku. Prowadzi wykłady i szkolenia z zakresu dietetyki oraz fitoterapii, a także poradnictwo indywidualne. Ukończyła kurs zielarz/fitoterapeuta koordynowany przez dra Różańskiego oraz wiele innych szkoleń. Dietetyk wg Medycyny Chińskiej, Specjalistka Dietetyki i Poradnictwa Żywieniowego. W swoim podejściu łączy ziołolecznictwo zachodnie z medycyną chińską. Ponadto zajmuje się akupunkturą ucha oraz refleksologią twarzy. Jest absolwentką biotechnologii i antropologii kulturowej UAM oraz dwóch kierunków studiów podyplomowych na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu (dietetyka, zioła). Należy do sekcji fitoterapii Polskiego Towarzystwa Lekarskiego. Prowadzi Alchemilium: Ziołowo – Dietetyczne Laboratorium Zdrowia.

Liczba uczestników:
maksymalnie 30

Cena: 40 zł

Przy zapisie liczy się kolejność zgłoszeń potwierdzonych wpłatą najpóźniej na 10 dni przed zajęciami:

Alior  Bank
Nr konta: 17 2490 0005 0000 4600 2258 5309
Dorota Łapa
Ul. Boya - Żeleńskiego 18
60-461 Poznań

Fakturę wystawiamy w ciągu 7 dni od wydarzenia na mailową prośbę uczestnika.

Organizator w przypadku nie zebrania minimalnej ilości osób na wydarzenie zastrzega sobie możliwość jego odwołania.


17 kwietnia br. odbędzie się kontynuacja powyższego wykładu zatytułowana „Dieta dobra dla mózgu - popraw pamięć i koncentrację", podczas której przedstawimy kolejny istotny dla pracy naszego mózgu element, jakim jest żywienie.

Dane do faktury (opcjonalne):

Wiadomość została wysłana, dziękujemy.
Proszę wypełnić wymagane pola!