Osoby współpracujące

DIETETYCZKI, DORADCZYNIE ŻYWIENIOWE, które podążają drogą naturalnego odżywiania, przyjmują w naszych gabintetach oraz prowadzą warsztaty i wykłady w Orkiszowych


Edyta Gwizdecka

KONSULTANT AJURWEDY, MASAŻE I ZABIEGI AJURWEDYJSKIE

Terapia ajurwedyjska zafascynowała mnie od pierwszej rozmowy z lekarzem medycyny ajurwedyjskiej i pierwszego zabiegu na ciało. Niezwykłe spotkania, podczas których poczułam się fachowo zaopiekowana i zrozumiana. Otrzymałam nie tylko pomoc doraźną, ale również zalecenie, jak dbać o siebie i swoje środowisko każdego dnia, by zachować zdrowie, przedłużyć młodość i żyć szczęśliwe. Od tego momentu wiedziałam już, że to doświadczenie nie jest przypadkowe i zaważy na moim dalszym życiu. Ajurweda jako holistyczna koncepcja zdrowia i stylu życia zgodnego z naturą odkrywała przede mną swe arkana krok po kroku: fachowa literatura, studia ajurwedyjskie w Polsce i kursy prowadzone przez Instytut Jiva w Indiach, wspaniali nauczyciele na czele z dr Partapem Chauhanem. W efekcie porzuciłam pracę na etacie w korporacji i dziś oddaję się z pasją pracy jako Konsultant Ajurwedyjski – jest to dla mnie misja pomagania innym i spełniania mojego powołania. Edukuję zgodnie z zasadami ajurwedy i wspieram osoby, które szukają recepty na zachowanie zdrowia i piękna, poszukujących harmonii w życiu, jak również tych, którzy pragną odzyskać zdrowie za pomocą naturalnych metod.

 


Ewa Maternik

FIZJOTERAPUETA, MASAŻ SHIATSU

Pierwszą solidną dawkę wiedzy z zakresu medycyny chińskiej otrzymałam na kursie „Dietetyki Profilaktycznej i Leczniczej wg Tradycyjnej Medycyny Chińskiej”, prowadzonym przez dr Agnieszkę Krzemińską. Jednak będąc fizjoterapeutką, potrzebowałam metod świadomej i bezpośredniej pracy z ciałem, m.in. takich jak dotyk i ruch. Dlatego rozpoczęłam naukę w The European Shiatsu School. Masaż shiatsu, którego tajniki zgłębiam od 2015 roku, pozwala mi na połączenie wiedzy z zakresu Medycyny Wschodu i Zachodu wraz z ogromną porcją empatii :) W ten sposób moja pasja do zdrowia i natury rozkwita. Pielęgnuję ją także poprzez ćwiczenia Qi Gong Shibashi, świadome gotowanie oraz  wyrób własnych kosmetyków. Jestem także instruktorką Nordic Walking oraz prowadzę zajęcia „zdrowy kręgosłup” w lokalnym klubie fitness. Moje zamiłowania, wiedza i umiejętności pozwalają mi też na prowadzenie własnego gabinetu VIVENDUM w Rokietnicy. Na co dzień morze wsparcia, inspiracji i energii otrzymuję od męża i synka :)

 

 

 


Mirosława Wróblewska 

DIETETYK KLASYCZNY DLA MAM I DZIECI, MŁODZIEŻY I DOROSŁYCH

Swoją wiedzę i wykształcenie zdobyła na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu, na Wydziale Lekarskim II, kierunku Dietetyka kliniczna. Specjalizuje się w żywieniu dzieci i ich problemach m.in związanych z niedożywieniem, nadwagą i otyłością, a także w szeroko pojętej suplementacji żywieniowej. Wieloletnie doświadczenie jako dietetyk w poradni klinicznej chorób metabolicznych w Poznaniu sprawiło, że na każdym kroku stara się edukować i tłumaczyć jak ważne jest programowanie żywieniowe we wczesnym okresie życia dziecka oraz jaki jest wpływ zdrowego stylu życia w prewencji chorób - zarówno wśród dzieci jak i dorosłych. Uczestniczka wielu konferencji naukowych i warsztatów z zakresu dietetyki, psychologii, pediatrii, m.in. corocznych Congressus Dietetica oraz Pediatria Update. Członkini Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków. Specjalistka Świadomej Mamy w Poznaniu - warsztatów, na których przekazuje wiedzę z zakresu zdrowego odżywiania i nawyków, a także tematyki wszechobecnych suplementów diety. 

 
 
 
 

Barbara Borucka

ZABIEGI MOKSY

Terapeuta Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. 

Ukończone kursy:

        • Szkoła Tradycyjnej Medycyny Chińskiej TOMO w Gdańsku - w trakcie specjalizacji Ziołolecznictwo i Fitoterapia
        • Jeremy Ross -połączenie zachodniego ziołolecznictwa, medycyny chińskiej i fitofarmakologii  - w trakcie kursu
        • Dietetyka profilaktyczna i lecznicza wg Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, prowadząca A. Krzemińska
        • Rozróżnianie i leczenie powszechnych chorób kobiecych w Klasycznej Medycynie Chińskiej, prowadząca prof. dr Yifan Yang
        • Diagnoza z pulsu, prowadzący B. Chmielnicki
        • Zastosowanie moksy we wspieraniu zdrowia, prowadząca S.Robidoux
        • Akupunktura kosmetyczna twarzy, prowadzący Aaron Zizov

 


Anna Bober

SPECJALISTA DIETETYKI I PORADNICTWA ŻYWIENIOWEGO ORAZ DIETTYKI PROFILAKTYCZNEJ I LECZNICZEJ WG TRADYCYJNEJ MEDYCYNY CHIŃSKIEJ

Dietetyk wg Medycyny Chińskiej, Specjalistka Dietetyki i Poradnictwa Żywieniowego. Pasjonatka fitoterapii, zielarka. Prowadzi warsztaty zielarskie, a także wykłady i szkolenia z zakresu dietetyki. W swoim podejściu komponuje medycynę chińską z nowoczesną wiedzą o żywieniu oraz fitoterapią. Zajmuje się ponadto akupunkturą ucha, a także refleksologią twarzy i głowy. Od ponad pięciu lat aktywnie i regularnie uczestniczy w specjalistycznych szkoleniach, konferencjach, czy kursach z zakresu zdrowia i medycyny naturalnej. Jest absolwentką biotechnologii, antropologii kulturowej oraz studiów podyplomowych na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Strona internetowa: alchemilium.pl Pani Anna przyjmuje w gabinecie na os. Batorego.


Magdalena Lubiewska

SPECJALISTA DIETETYKI I PLANOWANIA ŻYWIENIA ORAZ DIETTYKI PROFILAKTYCZNEJ I LECZNICZEJ WG TRADYCYJNEJ MEDYCYNY CHIŃSKIEJ

Absolwentka UAM, Podyplomowych Studiów Dietetyki i Planowania Żywienia na UP w Poznaniu, Dietetyki Profilaktycznej i Leczniczej wg TCM, uczestniczka licznych kursów i konferencji, dotyczących  wpływu żywności na nasze zdrowie, zainteresowana dietetyką komplementarną, łączącą tradycje wschodnie z zachodnimi, wolontariusz Akademii Walki z Rakiem w Poznaniu, zaangażowana w  szerzenie wiedzy na temat wpływu żywienia na profilaktykę  chorób onkologicznych, a przede wszystkim kształtowania prawidłowych nawyków żywieniowych wśród dzieci i dorosłych. Od lat z zamiłowania stosująca kuchnię pięciu przemian. Pani Magdalena przyjmuje w gabinecie na os. Batorego w piątek od 10 do 19 oraz w Centrum na ulicy Strzeszyńskiej  w poniedziałek od 14 do 19.

 

 

 

 

 

 


Agnieszka Pawelczak

SPECJALISTA  DIETTYKI PROFILAKTYCZNEJ I LECZNICZEJ WG TRADYCYJNEJ MEDYCYNY CHIŃSKIEJ, DORADCA ŻYWIENIOWY, CERTYFIKOWANY REFLEKSOLOG W ZAKRESIE REFLEKSOLOGII GŁOWY I TWARZY METODĄ INGE DOUGANS (MIĘDZYNARODOWA AKADEMIA REFLEKSOLOGII W WARSZAWIE)

Refleksologia głowy i twarzy to leczniczy masaż punktów oraz stref znajdujących się na głowie i twarzy, które odpowiadają poszczególnym organom człowieka. W trakcie masażu zostają pobudzone mechanizmy samoregulacji, samoregeneracji i samoleczenia naszego organizmu. Wszelkie procesy lecznicze są dziełem samego organizmu, zabieg je tylko uaktywnia i stymuluje do działania. Masaż pobudza krążenie krwi, a w związku z tym transport tlenu i substancji odżywczych do narządów oraz powoduje usuwanie z nich toksyn, szkodliwych produktów przemiany materii. Usuwa blokady energii i pobudza jej przepływ. Zabieg refleksologii głowy i twarzy wprowadza organizm w stan równowagi, eliminuje stres, zmęczenie, ból, poprawia jakość snu. Usprawnia funkcjonowanie układu oddechowego, nerwowego, pokarmowego i krążenia. Działa relaksująco, a poprzez lepsze ukrwienie skóry twarzy , poprawę jej sprężystości i elastyczności - również liftingująco.

 


Dominika Nitschke - Michalak

DIETETYK, TECHNOLOG ŻYWNOŚCI

Absolwentka Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu – Technologia Żywności i Żywienie Człowieka, ukończyła studia podyplomowe na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu w zakresie Dietetyki i Poradnictwa Żywieniowego, a także kurs Dietetyki Profilaktycznej i Leczniczej według  Tradycyjnej  Medycyny Chińskiej. Rozwija swoje umiejętności w stałym kontakcie z pacjentem –  wykonuje test obciążeń organizmu, ma duże doświadczenie w leczeniu schorzeń układu pokarmowego: grzybicy, alergii i osłabionej odporności, dobierając odpowiednią dietę wraz z suplementacją. Czynnie uczestniczy i moderuje kampanie Zdrowy przedszkolak.org i Zdrowy Uczeń.org, rozszerzając i promując zalety  diety naturalnej.

Pomoże młodzieży, dorosłym ,rodzicom i dziadkom zmienić nawyki żywieniowe, odświeżyć przepisy , udoskonalić kuchnię, uregulować metabolizm i pozbyć się chorób.

Pani Dominika przyjmuje w gabinecie na ul. Strzeszyńskiej.  

OSOBY WSPÓŁPRACUJĄCE I/ LUB ZAJMUJĄCE SIĘ TEMATYKĄ SPÓJNĄ Z NASZYMI ZAINTERESOWANIAMI (SĄ TO TERAPEUCI, WYKŁADOWCY, DIETETYCY)


Dr Agnieszka Krzemińska

DIETETYK I FITOTERAPUTA, WYKŁADOWCA MEDYCYNY CHIŃSKIEJ, TŁUMACZ KSIĄŻEK  SEMINARIÓW SPECJALISTYCZNYCH Z MEDYCYNY CHIŃSKIEJ, DOKTOR NAUK HUMANISTYCZNYCH

Wykształcenie:

       • absolwentka czteroletniego Studium tradycyjnej medycyny chińskiej (2001-2005, Instytut Awicenny, oddział w Krakowie)
       • absolwentka trzyletniego Studium diagnostyki różnicowej w tradycyjnej medycynie chińskiej (2007-2010, Instytut Awicenny, oddział w Krakowie)
       • absolwentka specjalistycznego kursu Shang Han Lun i Jin Gui Yao Lue (2013-2015, 2015-2016, Trójmiejski Ośrodek Medycyny Orientalnej, Gdańsk)
       • absolwentka kilkudziesięciu seminariów specjalistycznych w Polsce i za granicą z zakresu medycyny chińskiej (pediatria, ginekologia, dermatologia, choroby oczu, choroby reumatyczne, itp.)
       • absolwentka Studium Dietetyki i Planowania Żywienia (2010, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu)
       • absolwentka Podyplomowego Studium Komunikacji Społecznej (1996, Politechnika Wrocławska)
       • doktor nauk humanistycznych w zakresie językoznawstwa ogólnego (2003, Uniwersytet Adama Mickiewicza  w Poznaniu)

 


Lek. med. Bartosz Chmielnicki

LEKARZ, AKUPUNKTURZYSTA, WYKŁADOWCA AKADEMII AKUPUNKTURY COMPLEO, AUTOR WIELU PUBLIKACJI

Nazywam się Bartosz Chmielnicki, jestem lekarzem. Ukończyłem Śląską Akademię Medyczną w 2002 roku. Pracowałem jako młodszy asystent w Klinice Chorób Wewnętrznych, oraz w Klinice Psychiatrii i Psychoterapii ŚlAM. Już w trakcie studiów interesowałem się akupunkturą i w 2004 roku ukończyłem kurs akupunktury w nieistniejącym już Centrum Akupunktury i Leczenia Bólu im. prof. Garnuszewskiego w Warszawie. Niedługo potem zacząłem pracę jako akupunkturzysta w Poradni Leczenia Bólu Przewlekłego w Tychach, gdzie miałem unikalną możliwość codziennej praktyki akupunktury. W latach 2005-2009 uczestniczyłem w kursie Tradycyjnej Medycyny Chińskiej organizowanym przez Kalmus Consulting we współpracy z francusko-niemieckim Instytutem Avicenny.