Osoby współpracujące


Dr Agnieszka Krzemińska

dietetyczka i fitoterapeutka, wykładowczyni medycyny chińskiej, tłumaczka książek  seminariów specjalistycznych z medycyny chińskiej, doktor nauk humanistycznych

 

Wykształcenie:

       • absolwentka czteroletniego Studium tradycyjnej medycyny chińskiej (2001-2005, Instytut Awicenny, oddział w Krakowie)
       • absolwentka trzyletniego Studium diagnostyki różnicowej w tradycyjnej medycynie chińskiej (2007-2010, Instytut Awicenny, oddział w Krakowie)
       • absolwentka specjalistycznego kursu Shang Han Lun i Jin Gui Yao Lue (2013-2015, 2015-2016, Trójmiejski Ośrodek Medycyny Orientalnej, Gdańsk)
       • absolwentka kilkudziesięciu seminariów specjalistycznych w Polsce i za granicą z zakresu medycyny chińskiej (pediatria, ginekologia, dermatologia, choroby oczu, choroby reumatyczne, itp.)
       • absolwentka Studium Dietetyki i Planowania Żywienia (2010, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu)
       • absolwentka Podyplomowego Studium Komunikacji Społecznej (1996, Politechnika Wrocławska)
       • doktor nauk humanistycznych w zakresie językoznawstwa ogólnego (2003, Uniwersytet Adama Mickiewicza  w Poznaniu)

 


Lek. med. Bartosz Chmielnicki

jest lekarzem, doświadczonym akupunkturzystą, cenionym i lubianym wykładowcą, założycielem Acuart.

 

Od ponad dziesięciu lat prowadzi swoją praktykę akupunkturową, a także wykłada akupunkturę w Polsce, Czechach, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Izraelu.
Znany jest z tworzenia niezwykłych materiałów dydaktycznych, które pomagają studentom w Europie. Jego książka ilustrująca 28 podstawowych pulsów w Medycynie Chińskiej została wydana w języku polskim, angielskim i niemieckim, a pisane przez niego artykuły ukazują się w branżowych czasopismach w Polsce, Niemczech i Stanach Zjednoczonych. Jest inicjatorem projektu „Gates of Life” do współpracy w którym zaprosił Raniego Ayal i dr Yaira Maimon. Rozpoczął również projekt Evidence Based Acupuncture – najbardziej na świecie rozbudowanej bazy danych o skuteczności, mechanizmach działania i bezpieczeństwie akupunktury. Jest współtwórcą programu szkoły Acuart i odpowiedzialny jest za bieżącą kontrolę jakości prowadzonych zajęć.