Osoby współpracujące

DIETETYCZKI, DORADCZYNIE ŻYWIENIOWE, które podążają drogą naturalnego odżywiania, przyjmują w naszych gabintetach oraz prowadzą warsztaty i wykłady w Orkiszowych


Edyta Gwizdecka

KONSULTANT AJURWEDY, MASAŻE I ZABIEGI AJURWEDYJSKIE

Terapia ajurwedyjska zafascynowała mnie od pierwszej rozmowy z lekarzem medycyny ajurwedyjskiej i pierwszego zabiegu na ciało. Niezwykłe spotkania, podczas których poczułam się fachowo zaopiekowana i zrozumiana. Otrzymałam nie tylko pomoc doraźną, ale również zalecenie, jak dbać o siebie i swoje środowisko każdego dnia, by zachować zdrowie, przedłużyć młodość i żyć szczęśliwe. Od tego momentu wiedziałam już, że to doświadczenie nie jest przypadkowe i zaważy na moim dalszym życiu. Ajurweda jako holistyczna koncepcja zdrowia i stylu życia zgodnego z naturą odkrywała przede mną swe arkana krok po kroku: fachowa literatura, studia ajurwedyjskie w Polsce i kursy prowadzone przez Instytut Jiva w Indiach, wspaniali nauczyciele na czele z dr Partapem Chauhanem. W efekcie porzuciłam pracę na etacie w korporacji i dziś oddaję się z pasją pracy jako Konsultant Ajurwedyjski – jest to dla mnie misja pomagania innym i spełniania mojego powołania. Edukuję zgodnie z zasadami ajurwedy i wspieram osoby, które szukają recepty na zachowanie zdrowia i piękna, poszukujących harmonii w życiu, jak również tych, którzy pragną odzyskać zdrowie za pomocą naturalnych metod.

 

 

Barbara Borucka

ZABIEGI MOKSY

Terapeuta Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. 

Ukończone kursy:

        • Szkoła Tradycyjnej Medycyny Chińskiej TOMO w Gdańsku - w trakcie specjalizacji Ziołolecznictwo i Fitoterapia
        • Jeremy Ross -połączenie zachodniego ziołolecznictwa, medycyny chińskiej i fitofarmakologii  - w trakcie kursu
        • Dietetyka profilaktyczna i lecznicza wg Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, prowadząca A. Krzemińska
        • Rozróżnianie i leczenie powszechnych chorób kobiecych w Klasycznej Medycynie Chińskiej, prowadząca prof. dr Yifan Yang
        • Diagnoza z pulsu, prowadzący B. Chmielnicki
        • Zastosowanie moksy we wspieraniu zdrowia, prowadząca S.Robidoux
        • Akupunktura kosmetyczna twarzy, prowadzący Aaron Zizov

 


Magdalena Lubiewska

SPECJALISTA DIETETYKI I PLANOWANIA ŻYWIENIA ORAZ DIETTYKI PROFILAKTYCZNEJ I LECZNICZEJ WG TRADYCYJNEJ MEDYCYNY CHIŃSKIEJ

Absolwentka UAM, Podyplomowych Studiów Dietetyki i Planowania Żywienia na UP w Poznaniu, Dietetyki Profilaktycznej i Leczniczej wg TCM, uczestniczka licznych kursów i konferencji, dotyczących  wpływu żywności na nasze zdrowie, zainteresowana dietetyką komplementarną, łączącą tradycje wschodnie z zachodnimi, wolontariusz Akademii Walki z Rakiem w Poznaniu, zaangażowana w  szerzenie wiedzy na temat wpływu żywienia na profilaktykę  chorób onkologicznych, a przede wszystkim kształtowania prawidłowych nawyków żywieniowych wśród dzieci i dorosłych. Od lat z zamiłowania stosująca kuchnię pięciu przemian. Pani Magdalena przyjmuje w gabinecie na os. Batorego w piątek od 10 do 19 oraz w Centrum na ulicy Strzeszyńskiej  w poniedziałek od 14 do 19.

 

 

 

 

 

 


Agnieszka Pawelczak

SPECJALISTA  DIETTYKI PROFILAKTYCZNEJ I LECZNICZEJ WG TRADYCYJNEJ MEDYCYNY CHIŃSKIEJ, DORADCA ŻYWIENIOWY, CERTYFIKOWANY REFLEKSOLOG W ZAKRESIE REFLEKSOLOGII GŁOWY I TWARZY METODĄ INGE DOUGANS (MIĘDZYNARODOWA AKADEMIA REFLEKSOLOGII W WARSZAWIE)

Refleksologia głowy i twarzy to leczniczy masaż punktów oraz stref znajdujących się na głowie i twarzy, które odpowiadają poszczególnym organom człowieka. W trakcie masażu zostają pobudzone mechanizmy samoregulacji, samoregeneracji i samoleczenia naszego organizmu. Wszelkie procesy lecznicze są dziełem samego organizmu, zabieg je tylko uaktywnia i stymuluje do działania. Masaż pobudza krążenie krwi, a w związku z tym transport tlenu i substancji odżywczych do narządów oraz powoduje usuwanie z nich toksyn, szkodliwych produktów przemiany materii. Usuwa blokady energii i pobudza jej przepływ. Zabieg refleksologii głowy i twarzy wprowadza organizm w stan równowagi, eliminuje stres, zmęczenie, ból, poprawia jakość snu. Usprawnia funkcjonowanie układu oddechowego, nerwowego, pokarmowego i krążenia. Działa relaksująco, a poprzez lepsze ukrwienie skóry twarzy , poprawę jej sprężystości i elastyczności - również liftingująco.

 


Dr Agnieszka Krzemińska

DIETETYK I FITOTERAPUTA, WYKŁADOWCA MEDYCYNY CHIŃSKIEJ, TŁUMACZ KSIĄŻEK  SEMINARIÓW SPECJALISTYCZNYCH Z MEDYCYNY CHIŃSKIEJ, DOKTOR NAUK HUMANISTYCZNYCH

Wykształcenie:

       • absolwentka czteroletniego Studium tradycyjnej medycyny chińskiej (2001-2005, Instytut Awicenny, oddział w Krakowie)
       • absolwentka trzyletniego Studium diagnostyki różnicowej w tradycyjnej medycynie chińskiej (2007-2010, Instytut Awicenny, oddział w Krakowie)
       • absolwentka specjalistycznego kursu Shang Han Lun i Jin Gui Yao Lue (2013-2015, 2015-2016, Trójmiejski Ośrodek Medycyny Orientalnej, Gdańsk)
       • absolwentka kilkudziesięciu seminariów specjalistycznych w Polsce i za granicą z zakresu medycyny chińskiej (pediatria, ginekologia, dermatologia, choroby oczu, choroby reumatyczne, itp.)
       • absolwentka Studium Dietetyki i Planowania Żywienia (2010, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu)
       • absolwentka Podyplomowego Studium Komunikacji Społecznej (1996, Politechnika Wrocławska)
       • doktor nauk humanistycznych w zakresie językoznawstwa ogólnego (2003, Uniwersytet Adama Mickiewicza  w Poznaniu)

 


Lek. med. Bartosz Chmielnicki

LEKARZ, AKUPUNKTURZYSTA, WYKŁADOWCA AKADEMII AKUPUNKTURY COMPLEO, AUTOR WIELU PUBLIKACJI

Nazywam się Bartosz Chmielnicki, jestem lekarzem. Ukończyłem Śląską Akademię Medyczną w 2002 roku. Pracowałem jako młodszy asystent w Klinice Chorób Wewnętrznych, oraz w Klinice Psychiatrii i Psychoterapii ŚlAM. Już w trakcie studiów interesowałem się akupunkturą i w 2004 roku ukończyłem kurs akupunktury w nieistniejącym już Centrum Akupunktury i Leczenia Bólu im. prof. Garnuszewskiego w Warszawie. Niedługo potem zacząłem pracę jako akupunkturzysta w Poradni Leczenia Bólu Przewlekłego w Tychach, gdzie miałem unikalną możliwość codziennej praktyki akupunktury. W latach 2005-2009 uczestniczyłem w kursie Tradycyjnej Medycyny Chińskiej organizowanym przez Kalmus Consulting we współpracy z francusko-niemieckim Instytutem Avicenny.