WYKŁAD: Św. Hildegarda – holistyczne myślenie o człowieku.

Data i czas:

18 stycznia 2018 (czwartek)

godz. 17:30

Miejsce: Orkiszowe Pola ul. Strzeszyńska 76, Poznań

Medycyna św. Hildegardy jest medycyną holistyczną, według której całościowe leczenie człowieka opiera sie na czterech podstawach: obszarze boskim, kosmicznym, cielesnym i duchowym. Jedyną metodą prawdziwego uzdrowienia jest właściwe uporządkowanie tych elementów. Podstawą systemu medycznego Hildegardy była znana od wieków teoria czterech żywiołów, według której świat opiera się na podstawowych elementach: ogniu, powietrzu, wodzie i ziemi. Z nich została stworzona cała natura, w tym człowiek, są one ze sobą ściśle połączone w odpowiednich proporcjach. Harmonia i równowaga między współistniejącymi ze sobą podstawowymi elementami są gwarantami życia i zdrowia.  W ludzkim ciele odpowiadają im cztery płyny ustrojowe (soki): krew, śluz, żółć i czarna żółć.

Ważnym zastrzeżeniem św. Hildegardy jest to, iż choroby nie można postrzegać w kategorii winy. Choroba nie jest karą za wady, lecz szansą daną człowiekowi od Boga na zmianę całego życia. Jest przejawem Bożej miłości dającej człowiekowi szansę powrotu do viriditas – życiodajnej siły.

Według św. Hildegardy nie ma chorób nieuleczalnych, ponieważ w przyrodzie znajduje się lekarstwo na każdą dolegliwość, a przemiana wewnętrzna leży w granicach możliwości każdego człowieka. W procesie zapobiegania chorobom i ich leczenia Hildegarda wyróżnia cztery filary, są to: dieta, środki lecznicze, zabiegi i posty. Dieta w tym systemie jest elementem najważniejszym. Najbardziej znamienne dla medycyny św.Hildegardy jest stawianie ponad wszelkimi zaleceniami ludzkiej indywidualności, odmienności i niepowtarzalności. Aby żyć w zgodzie z naturą i samym sobą, czlowiek musi poznać swoją tzw. miarę i stosować ją przy wszystkich wskazanych przez św. Hildegardę filarach zdrowia, a więc wlaściwą dla siebie dawkę leków, właściwą ilość produktów spożywczych, porę i czas trwania postu.

W tym roku po raz pierwszy chcielibyśmy Państwa zaprosić także na post św. Hildegardy, który odbędzie się w ramach trzech spotkań - 27.02, 6.03, 13.03 i poprowadzi go dla Państwa Dorota Łapa. Uczestnicy wykładu, jeśli zdecydują się na udział w poście będą mogli również liczyć na rabat - szczegóły na wykłądzie.

Dołącz do wydarzenia na naszym Facebooku ;)

Prowadzący: Dorota Łapa - dietetyk i specjalista dietetyki energetycznej, ziołolecznictwa, naturalnych terapii. Założycielka Orkiszowych Pól.

Liczba uczestników:
maksymalnie 30

Cena: 40 zł

Przy zapisie liczy się kolejność zgłoszeń potwierdzonych wpłatą najpóźniej na 1 tydzień przed zajęciami:

Alior  Bank
Nr konta: 17 2490 0005 0000 4600 2258 5309
Dane do przelewu:
Dorota Łapa
Ul. Boya - Żeleńskiego 18
60-461 Poznań

Fakturę wystawiamy w ciągu 7 dni od wydarzenia na mailową prośbę uczestnika.

Organizator w przypadku nie zebrania minimalnej ilości osób na wydarzenie zastrzega sobie możliwość jego odwołania.

 

ZAPISZ SIĘ RÓWNIEŻ NA POZOSTAŁE WYDARZENIA Z TEGO CYKLU

W zdrowym ciele szczęśliwa kobieta, czyli cykl wykładów i warsztatów przybliżający tematykę związaną z najczęstszymi kobiecymi dolegliwościami. Spojrzymy na te zagadnienia w sposób holistyczny oraz pokażemy jak sobie z nimi radzić w zgodzie z naturą.

Dane do faktury (opcjonalne):

Wiadomość została wysłana, dziękujemy.
Proszę wypełnić wymagane pola!