WYKŁAD: Odchudzanie wg TMC - bez liczenia kalorii.

Data i czas:

22 maja 2018 (wtorek)

godz. 17:30-19:00

Miejsce: Orkiszowe Pola ul. Strzeszyńska 76, Poznań

Tradycyjna Medycyna Chińska, w przeciwieństwie do medycyny akademickiej określa otyłość jako skutek zaistniałej wcześniej nierównowagi organizmu, a nie jako powód rozwinięcia się w nim chorób. Samo zmniejszanie nadwagi bez poznania i usunięcia przyczyn jej powstania przynosi zazwyczaj mierne wyniki.

Nadmiar masy ciała związany jest z osłabieniem elementu Ziemi, czyli Żołądka/Śledziony/Trzustki, pełniących główną rolę w przemianie materii. Do objawów tego osłabienia możemy zaliczyć utratę sił, wyczerpanie, bezsenność, zamartwianie się, apatię. Smakiem odżywiającym omawiane narządy jest smak słodki. Gdy brakuje go w diecie w postaci pełnowartościowych produktów, człowiek zaczyna się zastępczo „dopieszczać” smakołykami, które stosowane w nieumiarkowanych ilościach powodują zastoje i zwiększają wilgoć w całym organizmie.

Niepowodzeń w skutecznym odchudzaniu można upatrywać także w drastycznym ograniczeniu w diecie kalorii. Kiedy stosuje się tylko surowe warzywa i owoce, soki, chudy nabiał wychładza się krąg funkcjonalny Ziemi, a tym samym i całe ciało. Reakcją na taki stan rzeczy jest nadmierny i niepohamowany apetyt dla uzupełnienia drastycznych niedoborów energetycznych.

Dołącz do wydarzenia na naszym Facebooku ;)

Dodaj wydarzenie do swojego kalendarza Google ;)

Prowadzący: Magdalena Lubiewska - absolwentka UAM, Podyplomowych Studiów Dietetyki i Planowania Żywienia, Dietetyki Profilaktycznej i Leczniczej wg TCM, uczestniczka licznych kursów i konferencji, dotyczących wpływu żywności na nasze zdrowie, zainteresowana dietetyką komplementarną, łączącą tradycje wschodnie z zachodnimi, wolontariusz Akademii Walki z Rakiem w Poznaniu, zaangażowana w szerzenie wiedzy na temat wpływu żywienia na profilaktykę chorób onkologicznych, a przede wszystkim kształtowania prawidłowych nawyków żywieniowych wśród dzieci i dorosłych. Od lat z zamiłowania stosująca kuchnię Pięciu Przemian.

Liczba uczestników:
maksymalnie 30

Cena: 40 zł

Przy zapisie liczy się kolejność zgłoszeń potwierdzonych wpłatą najpóźniej na 10 dni przed zajęciami:

Alior  Bank
Nr konta: 17 2490 0005 0000 4600 2258 5309
Dorota Łapa
Ul. Boya - Żeleńskiego 18
60-461 Poznań

Fakturę wystawiamy w ciągu 7 dni od wydarzenia na mailową prośbę uczestnika.

Organizator w przypadku nie zebrania minimalnej ilości osób na wydarzenie zastrzega sobie możliwość jego odwołania.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ POZOSTAŁE WYDARZENIA Z TEGO CYKLU

Czas na przerwę, czas dla kobiety - cykl wykładów i warsztatów poświęcony tematyce dbania o kobiecą urodę jak matka natura nakazała. Usuwamy co zbędne, zaglądamy do wnętrza, by z zewnątrz stać się piękniejszą.

  • 8.05 g. 17:30 Wykład: Pasożyty - przyczyna większości chorób.
  • 22.05 g. 17:30 Wykład: Odchudzanie wg TMC – bez liczenia kalorii.
  • 5.06, 12.06, 19.06 g. 17:30 Oczyszczanie na miejscu.
  • 11.06 g. 17:30 Wykład: Świadomy biegacz.

Dane do faktury (opcjonalne):

Wiadomość została wysłana, dziękujemy.
Proszę wypełnić wymagane pola!