WYKŁAD: Oswoić menopauzę – zdrowie kobiety dojrzałej.

Data i czas:

7 czerwca 2018 (czwartek)

godz. 17:30-19:00

Miejsce: Orkiszowe Pola ul. Strzeszyńska 76, Poznań

Określenie „menopauza” oznacza koniec miesiączkowania i stanowi punkt zwrotny w życiu każdej kobiety. Wiąże się to z bardzo różnymi objawami i u każdej kobiety przebiega inaczej. W większości przypadków menstruacja ustaje między 48 a 52 rokiem życia, ale kłopotliwe objawy okresu przed menopauzą mogą się zacząć pojawiać już po 35 roku życia.

Wraz ze zmianami menopauzalnymi w kobiecym ciele następuje systematyczny spadek produkcji podstawowych hormonów, głównie estrogenu i progesteronu, które odpowiadają za utrzymanie w dobrym stanie kości, naczyń krwionośnych i skóry.

Spośród wielu problemów pojawiających się w tym wieku, medycyna akademicka najbardziej koncentruje się na osteoporozie i chorobach serca, ale obniżona witalność, wahania nastrojów, zmniejszone libido są także ważnymi przyczynami obniżenia komfortu życia i pogorszenia się stanu zdrowia.

Dodatkowo współcześnie kobiety podchodzą do menopauzy emocjonalnie, łącząc ją z utratą młodości i płodności. A jeśli dodać do tego trudności fizyczne w społeczeństwie, w którym panuje kult młodości – dla kobiet zaczyna się okres społecznej dewaluacji.

Ale prawda jest taka, że wchodząc w drugą połowę swojego życia kobiety odkrywają siebie na nowo, swoje prawdziwe „ja”, które gdzieś w wirze wychowywania dzieci, pracy zawodowej zostało po drodze zgubione. Warto spojrzeć na ten okres w życiu jako na porę wytworzenia nowego rodzaju energii życiowej i na dojrzewanie własnej tożsamości. Nadchodzi pora na celebrowanie życia, na korzystanie ze zdobytej mądrości i dostojnego kobiecego piękna!  

Odpowiedzialnie i świadomie podjęta aktywność na rzecz przygotowania ciała i swoich emocji, już we wcześniejszych latach, pomogą nam łagodnie wejść w drugą połowę życia.

Dołącz do wydarzenia na naszym Facebooku ;)

Dodaj wydarzenie do swojego kalendarza Google ;)

Prowadzący: Monika Graczyk – założycielka Womens Matters, portalu poświęconemu holistycznemu podejściu do zdrowia kobiet. Wspiera kobiety, motywuje je do mądrego zadbania o swoje zdrowie oraz udziela żywieniowych porad, czerpiąc z własnego doświadczenia życia z endometriozą oraz Hashimoto. Specjalistka dietetyki wg Tradycyjnej Medycyny Chińskiej oraz słuchaczka Podyplomowych Studiów Dietetyki i Planowania Żywienia na Uniwersytecie Medycznym. Zwolenniczka integralnego spojrzenia na zdrowie.

Liczba uczestników:
maksymalnie 30

Cena: 40 zł

Przy zapisie liczy się kolejność zgłoszeń potwierdzonych wpłatą najpóźniej na 10 dni przed zajęciami:

Alior  Bank
Nr konta: 17 2490 0005 0000 4600 2258 5309
Dorota Łapa
Ul. Boya - Żeleńskiego 18
60-461 Poznań

Fakturę wystawiamy w ciągu 7 dni od wydarzenia na mailową prośbę uczestnika.

Organizator w przypadku nie zebrania minimalnej ilości osób na wydarzenie zastrzega sobie możliwość jego odwołania.

Dane do faktury (opcjonalne):

Wiadomość została wysłana, dziękujemy.
Proszę wypełnić wymagane pola!