WYKŁAD: Atopowe zapalenie skóry w spojrzeniu holistycznym.

Data i czas:

16 kwietnia 2018 (poniedziałek)

godz. 17:30-19:00

Miejsce: Orkiszowe Pola ul. Strzeszyńska 76, Poznań

Jeżeli ktoś się zastanawia, czy można wspomóc klasyczną terapię dermatologiczną atopowego zapalenia skóry (AZS), to powinien przyjść na ten wykład.

AZS to przewlekła choroba zapalna, która dotyczy już ok. 20% populacji Europy Zachodniej. Statystyki mówią, że w ostatniej dekadzie nastąpił gwałtowny wzrost występowania tej choroby i według przewidywań WHO do 2050 roku 50% populacji będzie cierpiała na schodzenia alergiczne. Jest ona uwarunkowana genetycznie, dlatego też uważa się często, że jest niewyleczalna lub bardzo trudna w terapii. Bardzo często występują też nawroty nawet po uzyskaniu poprawy w leczeniu maściami czy tabletkami przeciwhistaminowymi.

Na wykładzie umówione zostaną przyczyny AZS. Przybliżone będą również zmiany skórne AZS, tak dobrze znane pacjentom. Dodatkowo bardzo uporczywym objawem jest  świąd, który znacznie zmniejsza jakość życia osób chorujących, uniemożliwia spokojny sen, naukę, pracę.

Przedstawione zostaną holistyczne sposoby leczenia AZS oraz radzenia sobie z tą przewlekłą chorobą. Według modelu funkcjonalnego zdrowe jelita odgrywają kluczową rolą w schorzeniach zapalnych, także i w tej chorobie ważne miejsce w proponowanym postępowaniu, zajmuje właściwa dieta.

O szczegółach na temat innych integracyjnych sposobów leczenia będzie można przekonać się na wykładzie :)

Dołącz do wydarzenia na naszym Facebooku ;)

Dodaj wydarzenie do swojego kalendarza Google ;)

Prowadzący: Agnieszka Zawirska jest lekarzem z prawie 20-letnim stażem pracy, specjalistą dermatologii, wieloletnim pracownikiem Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, która z powodu problemów zdrowotnych najbliższej rodziny i u siebie samej, zaczęła szukać innych niż leki sposobów na poprawę stanu zdrowia:). Uczestniczka licznych wykładów i konferencji dotyczących wpływu żywienia i stylu życia na zdrowie człowieka. Studiowała ziołolecznictwo w CNM w Dublinie (College of Naturopathic Medicine), a obecnie jest członkiem amerykańskiego Instytutu Medycyny Funkcjonalnej (IFM) i uczestniczką wielomiesięcznego szkolenia certyfikacyjnego w tej dziedzinie medycyny.

Liczba uczestników:
maksymalnie 30

Cena: 40 zł

Przy zapisie liczy się kolejność zgłoszeń potwierdzonych wpłatą najpóźniej na 10 dni przed zajęciami:

Alior  Bank
Nr konta: 17 2490 0005 0000 4600 2258 5309
Dorota Łapa
Ul. Boya - Żeleńskiego 18
60-461 Poznań

Fakturę wystawiamy w ciągu 7 dni od wydarzenia na mailową prośbę uczestnika.

Organizator w przypadku nie zebrania minimalnej ilości osób na wydarzenie zastrzega sobie możliwość jego odwołania.

Dane do faktury (opcjonalne):

Wiadomość została wysłana, dziękujemy.
Proszę wypełnić wymagane pola!