WYKŁAD: Integracyjne podejście do leczenia chorób skóry.

Data i czas:

29 listopada 2017 środa

godz. 17:30

Miejsce: Orkiszowe Pola ul. Strzeszyńska 76, Poznań


Rozpoczynamy zupełnie nowy temat w Orkiszowych Polach. Mamy okazję posłuchać wykładu specjalisty z dziedziny dermatologii. Serdecznie zapraszamy - jak zwykle PROMUJEMY integracyjne podejście do problemu.

Niemal każdy na pewnym etapie swojego życia miał problem ze skórą. Niekiedy jest to problem jednorazowy, innym razem przewlekły, np. taki jak trądzik czy łuszczyca, które miesiącami lub latami wpływają na jakość życia pacjenta. Nie bez powodu mówi się, że skóra jest zwierciadłem naszego organizmu, widać na niej bowiem różne zaburzenia wewnętrzne, o których pacjent często nie wie.

Zazwyczaj w gabinecie dermatologa przypisywane jest leczenie objawowe, zewnętrzne lub w postaci tabletek. Czy można podejść bardziej holistycznie do schorzeń dermatologicznych?Tak, ale nie jest to droga na skróty i wymaga zaangażowania również ze strony samego pacjenta. Czasem smarowanie najnowocześniejszymi kremami nie wystarczy lub efekt jest, ale krótkotrwały, gdy nie zostanie zdiagnozowana pierwotna przyczyna objawów skórnych.

Na wykładzie będzie można się dowiedzieć jakimi innymi sposobami można walczyć ze schorzeniami dermatologicznymi. Czy dieta i jakie grupy pokarmów wpływają na modyfikacje i wspomożenie  klasycznej terapii chorób skóry?


Agnieszka Zawirska jest lekarzem z prawie 20-letnim stażem pracy, specjalistą dermatologii, wieloletnim pracownikiem Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, która z powodu problemów zdrowotnych najbliższej rodziny i u siebie samej, zaczęła szukać innych niż leki sposobów na poprawę stanu zdrowia:). Uczestniczka licznych wykładów i konferencji dotyczących wpływu żywienia i stylu życia na zdrowie człowieka. Studiowała ziołolecznictwo w CNM w Dublinie (College of Naturopathic Medicine), a obecnie jest członkiem amerykańskiego Instytutu Medycyny Funkcjonalnej (IFM) i  uczestniczką wielomiesięcznego szkolenia certyfikacyjnego w tej dziedzinie medycyny.

Już niedługo pani Agnieszka Zawirska będzie przyjmowała w naszym gabinecie przy ul. Strzeszyńskiej 76.

Koszt: 10zł - do zapłacenia w kasie sklepu przed wykładem


Wszystkie miejsca zostały zarezerwowane