WEBINAR: Osteopenia i osteoporoza w perspektywie TMC.

 

OSTEOPOROZA, OSTEOPENIA to cichy złodziej  kości. Latami nie daje żadnych objawów, stopniowo zabiera nam wapń z kości, które stają się kruche i porowate. Często o chorobie tej dowiadujemy się po wystąpieniu pierwszego złamania.

Z badań epidemiologicznych wynika, że w Polsce osteoporoza dotyka około 40% kobiet i 13% mężczyzn mających ponad 50 lat. Choroba ta powstawać może w przebiegu takich schorzeń jak: cukrzyca, nadczynność przytarczyc, tarczycy, zażywania leków immunosupresyjnych, przeciwpadaczkowych, zmniejszających krzepliwość krwi. Na powstanie choroby wpływa także wiek, uwarunkowania genetyczne oraz menopauza.

W jaki sposób tradycyjna medycyna chińska patrzy kości? Czy w leczeniu chodzi tylko o wapń, a może o zmniejszone wchłanianie witaminy D3?

Zapraszamy na wykład po praktyczne wskazówki, zalecenia dietetyczne i spora dawkę wiedzy.

 

PRELEGENTKA

Magdalena Lubiewska - absolwentka UAM, Podyplomowych Studiów Dietetyki i Planowania Żywienia na UP w Poznaniu, Dietetyki Profilaktycznej i Leczniczej wg TCM, uczestniczka licznych kursów i konferencji dotyczących wpływu żywności na nasze zdrowie, zainteresowana dietetyką komplementarną, łączącą tradycje wschodnie z zachodnimi, wolontariusz Akademii Walki z Rakiem w Poznaniu, zaangażowana w szerzenie wiedzy na temat wpływu żywienia na profilaktykę chorób onkologicznych, a przede wszystkim kształtowania prawidłowych nawyków żywieniowych wśród dzieci i dorosłych. Od lat z zamiłowania stosująca Kuchnię Pięciu Przemian.

KOSZT: 50zł płatne od razu przy rezerwacji poprzez usługę "przelewy24"

 

UWAGA!

PO TYM TERMINIE webinar będzie sprzedawany na platformie https://holiapp.me/ w nowej jakości i cenie.

 

Dane do faktury (opcjonalne):

Wiadomość została wysłana, dziękujemy.
Proszę wypełnić wymagane pola!