WEBINAR: Alergiczne choroby skóry w ujęciu TCM.

Słowo alergia jest zrostem dwóch greckich wyrazów – allos – inny i ergos – reakcja. W tych dwóch słowach kryje się mechanizm chorób alergicznych. Alergia to nieprawidłowa reakcja organizmu na jakiś czynnik. W procesie alergicznym układ odpornościowy traktuje niektóre substancje jako elementy zagrażające, co wywołuje reakcję mającą na celu ich zneutralizowanie i wydalenie z organizmu.Podczas swojego życia niemal każdy człowiek przechodzi co najmniej jedną  taką reakcję. Skala występowania chorób alergicznych zwiększa się z każdym rokiem – co kilka lat następuje podwojenie liczby chorych.

Zapraszamy zatem na wykład, podczas którego przedstawiona będzie podstawowa wiedza o alergicznych chorbach skóry:

- skóra jako największy narząd człowieka komunikujący się z otoczeniem – w rozumieniu medycyny zachodniej oraz tradycyjnej medycyny chińskiej
- rodzaje alergicznych chorób skóry
- co to jest atopia (atopowe zapalenie skóry)
- czynniki wpływające na powstawanie AZS
- pomocnicze metody diagnostyczne stosowane w leczeniu AZS
- czy leczenie AZS skazane jest na stosowanie leków blokujących powstawanie reakcji alergicznych
- odżywianie krwi i wewnętrznych płynów ciała jako jedno z najważniejszych dietetycznych  narzędzi wspierania leczenia chorób skóry przebiegających z suchością.

Prelegentka: 

Dorota Łapa - założycielka Centrum Naturalnego Odżywiania Orkiszowe Pola w Poznaniu. Absolwentka Kierunku Fizjologia Żywienia Człowieka, Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz Dietetyki Tradycyjnej Medycyny Chińskiej w Instytucie Avicenny z Francji. Z zawodu jest dietetykiem i pielęgniarką oraz zajmuje się aktywną promocją zdrowia i zdrowego stylu życia poprzez liczne działania edukacyjne. Od lat kształci się w najróżniejszych kierunkach związanych z dietetyką i medycyną naturalną, m.in. w ziołolecznictwie, TCM, medycynie św. Hildegardy, teoriach dotyczących diagnostyki alergii i nietolerancji pokarmowej, akupunkturzystka.

KOSZT: 50zł płatne od razu p poprzez usługę "przelewy24" - link będzie przesłany mailem w ciągu 24h.

 

Dane do faktury (opcjonalne):

Wiadomość została wysłana, dziękujemy.
Proszę wypełnić wymagane pola!