WARSZTAT: WIOSNA w kuchni 5Przemian. Lekko, oczyszczająco i regenerująco.

Data i czas:

09 kwietnia 2016 sobota

godz. 10.00

Miejsce:

Orkiszowe Pola Galeria Podolany - Strzeszyńska 63, Poznań

Zapraszam na kolejny warsztat z cyklu Cztery Pory Roku przeznaczony zarówno dla osób początkujących, jak i średniozaawansowanych.

Wiosna, to według Tradycyjnej Medycyny Chińskiej szczególny czas aktywności wątroby, bardzo ważnego w naszym organizmie narządu. Dietetyka uwzględniająca odżywianie wg pór roku zwraca uwagę na jej oczyszczanie i wzmacnianie. Dobre odżywianie uwzględniające post może szczególnie wesprzeć działania na rzecz własnego zdrowia i zapewnić siły organizmowi na długi czas.

Zarówno w starożytności, w różnych kulturach świata, jak i w religii katolickiej bardzo skrupulatnie przestrzegano postu w okresie przedwiośnia ? w ten sposób oczyszczano duszę, umysł i ciało.

Zatem po długiej i mroźnej zimie, kiedy jadaliśmy większe ilości mięsa czy też produkty o wysokiej sile odżywczej, jednocześnie niewiele się ruszając, czujemy potrzebę zrzucenia zbędnych kilogramów i wyrzucenia z organizmu nadmiaru toksyn.

Program:

Na warsztatach zostaną omówione:

  • wprowadzenie do teorii Yin i Yang,
  • Pięć Elementów, Smaków - obieg odżywczy oraz znaczenie poszczególnych smaków dla organizmu i tabela smaków oraz termika produktów
  • metody oczyszczania wiosennego
  • przygotowywanie wiosennych potraw wzmacniających wątrobę

Część teoretyczna:

obejmuje omówienie podstawowej teorii medycyny chińskiej Yin i Yang, zasad gotowania wg Pięciu Przemian, analizę smaków i termiki produktów żywnościowych oraz przedstawienie metod oczyszczania wiosennego.

Część praktyczna:

przewiduje klasyfikowanie produktów spożywczych oraz ziół
przyprawowych do poszczególnych smaków, gotowanie wybranych potraw uwzględniających zasady gotowania wg pięciu smaków. Podczas warsztatu kosztujemy potrawy.

Spotkanie jest okazją do dyskusji i wymiany kulinarnych doświadczeń!

Dla kogo: dla każdego, od podstaw

Poziom trudności: dla początkujących ale też moga skorzytsać zaawansowani (będą mieli powtórkę oraz dużo wiosennych nowości)

Liczba uczestników: od 6 do 12 (jeżeli na dane szkolenie nie zgłosi się minimalna liczba uczestników, szkolenie nie odbędzie się)

Co zapewniamy:

  • wszystkie potrzebne produkty oraz narzędzia do pracy
  • skrypty z przepisami
  • możliwość zakupu literatury
  • smaczne zdrowe jedzenie
  • miłą atmosferę
  • 3% rabatu na zakupy w sklepie w dniu warsztatu

Prowadząca: MAGDALENA LUBIEWSKA, - absolwentka UAM, Podyplomowych Studiów Dietetyki i Planowania Żywienia na UP w Poznaniu, Dietetyki Profilaktycznej i Leczniczej wg TCM, uczestniczka licznych kursów i konferencji, dotyczących  wpływu żywności na nasze zdrowie, zainteresowana dietetyką komplementarną, łączącą tradycje wschodnie z zachodnimi, wolontariusz Akademii Walki z Rakiem w Poznaniu, zaangażowana w  szerzenie wiedzy na temat wpływu żywienia na profilaktykę  chorób onkologicznych, a przede wszystkim kształtowania prawidłowych nawyków żywieniowych wśród dzieci i dorosłych. Od lat z zamiłowania stosująca kuchnię pięciu przemian.

Koszt: 150 zł

Przy zapisie liczy się kolejność zgłoszeń potwierdzonych wpłatą przed zajęciami. Zaliczkę w wysokości 50zł na poczet warsztatu należy wpłacić do 04.04 na poniższe konto:

Alior  Bank
Nr konta: 17 2490 0005 0000 4600 2258 5309
Dane do przelewu:
Orkiszowe Pola Dorota Łapa
Ul. Boya - Żeleńskiego 18
60-461 Poznań

Wszystkie miejsca zostały zarezerwowane