Sercowa pora roku.

Witamy serdecznie,

u progu lata zakończyliśmy długie polskie weekendy, ale wakacje już widać na horyzoncie. Cudowne lato, na które wyczekujemy w styczniu właśnie się rozpoczyna. Co prawda najpierw w kalendarzu chińskim, myślę jednak, że spokojnie możemy "zaadoptować" tę okoliczność w naszych warunkach. Czas lata to żywioł Ognia i maksimum dla Serca - ile skojarzeń nam zaraz wpada do głowy. Od szalonej letniej miłości po odżywcze dla Serca czerwone owoce. Jak to pięknie wszystko urządzone nawet kolor owoców i warzyw wskazuje działanie. Latem możemy sobie pozwolić na delikatne schładzanie naszego ognia wewnętrznego i tego w głowie i tego w ciele. Dlatego są wakacje, żeby odpocząć również intelektualnie, dlatego pijemy więc napojów, a czasem nawet lody "za nami chodzą". Popatrzcie na dojrzałe arbuzy! Są doskonałym "schładzaczem dla gorących serc. Czereśnie? jest nawet gatunek nazwany sercówką. Lato to też czas gromadzenia, żeby jesień i zima przebiegły bez zakłóceń. Stąd zaprawy, kompoty, nalewki... My też "magazynujemy" w sobie wiele witamin, minerałów żeby z nich organizm zaczerpnął, gdy przyjdzie na to czas. Wszystko jednak, Drodzy Nasi, z umiarem, bo zbyt wiele chłodnych pokarmów to śluz, który z nas wyjdzie właśnie jesienią w postacki katarów. A więc ostrożnie zwłaszcza z tymi lodami...

Żeby jednak nie było tak różowo,to uważajcie na kleszcze. Cudownie jest hasać po łąkach i polach, poleżeć w trawie itp. należy jednak mieć świadomość niebezpieczeństwa. Borelioza to niezwykle podstępna choroba, która może nas skutecznie pozbawić radości życia. Polecamy, więc lekturę książki: Borelioza - podręcznik dla pacjentów. Mamy również preparaty, które pomogą skutecznie przeciwdziałać i oczyszczać organizm z toksyn: Preparat firmy DuoLife - BorelissPro - przy jego zakupie za symboliczną złotówkę dorzucamy czystka w postaci suszu. Wszystkie składniki zawarte w BorrelissPro® stymulują immunologię organizmu i łagodzą skutki ukąszeń kleszczy.BorelissPro® dostarcza organizmowi wielu cennych składników o dużej zawartości antyoksydantów, które wspomagają funkcjonowanie układu immunologicznego oraz pomagają oczyszczać organizm. Taka wiązana sprzedaż obowiązuje od 30.05 do 12.06. 2016. Jeśli chodzi o odstraszenie kleszczy to polecamy preparaty firmy Solgar: dzikie oregano i czosnek.

1 czerwca przed nami! Dzień Dziecka! na wszystkich naszych milusińskich czeka "słodka niespodzianka" w naszych sklepach - oczywiście zdrowa. ZAPRASZAMY! Z tej okazji, na blogu Gotuj z Orkiszowymi pojawił się mus gruszkowy - dla naszych Milusińskich! - do naleśników lub wyjadania paluchami z miseczki ;)

Zapraszamy na wydarzenia kulinarno-wykładowe:

4 czerwca - warsztat: Kuchnia 5 Przemian - Lato poprowadzi go Magdlaena Lubiewska. Dowiecie się jak zdrowo gromadzić i cieszyć się jedzeniem w tej gorącej porze roku. 

7 czerwca - wykład: Hasimoto - tu już krucho z miejscami, ale lista rezerwowa otwarta.

10 czerwca - warsztat: Pieczenie chleba bezglutenowego, który poprowadzi Dominika Nitchke-Michalak.

Komu leży na sercu dobre żywienie dzieci ten koniecznie musi być na konferencji: Pysznie w przedszkolu, pysznie w szkole. też tam będziemy - zabierzcie ze sobą znajomch, powiedzcie o tym wydarzeniu innym.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko podczas seminarium z prof. Campbellem - to właśnie Wy dajecie nam siłę do kolejnych działań. Dla Was warto być w trzech miejscach jednocześnie ;)

Pozdrawiamy z Serca

Zespół Orkiszowych Pól.