Roczny zegar obiegu energii w przyrodzie i Jego wpływ na zdrowie

Roczny zegar obiegu energii w przyrodzie i Jego wpływ na zdrowie człowieka oraz Samodiagnoza wg pór roku.
 
Jest Lato, kto z Was szczególnie je lubi?
Zwykle Osoby wyziębione z niedoborem Yang bardzo czekają na tę porę roku i świetnie znoszą upały pod warunkiem, że nie cierpią nie niedobory krwi i cennych płynów. Dotyczy tez to osób z osłabionymi Nerkami, które Zimą męczą się, wpadają w stany depresyjne i ledwie żyją.
Z kolei Osoby mające symptomy niedoboru Yin, takie które odczuwają gorąco – albo miewają uderzenia gorąca i zmienne reakcje na termikę otoczenia, źle się czują Latem, ale też często nie przepadają za zimą. Zatem okresy przejściowe będą dla nich zbawienne i będą dawały komfort życia.
Osoby o osłabionej wątrobie, będą pragnęły przetrwać wiosnę, która uaktywnia ich reakcje na przyrodę – wszechobecny wiatr, Patogen roznoszący patologie.
A te które mają osłabione Płuca, będą najczęściej zmagały się z osłabiona odpornością, więc Jesień to będzie najmniej lubiana pora roku, ponieważ najzwyczajniej w świecie wtedy będą bez sił.
Kontynuując. Czy zdawaliście sobie sprawę jak bardzo silny wpływ na nasze funkcjonowanie, codzienne, samopoczucie i reakcje ma stan przyrody i otaczający nas świat ożywiony? Ci z Was, którzy odczuwają łączność z przyrodą reagują na ten świat od najmłodszych lat. To są Ci tak zwany Meteopaci, którzy reagują bólami głowy, spadkiem czy wzrostem ciśnienia, czy te z wybudzają się w nocy gdy jest pełnia księżyca.
Dlatego warto przyjrzeć się porom roku i Ich obiegowi. Lepiej je zrozumieć.
Roczny zegar obiegu energii zawiera w sobie kilka perspektyw.

Perspektywa pór roku, które są postrzegane przez ruchy przyrody, w zegarze obiegu energii w medycynie chińskiej, mają nieco inny układ. Ich początek przypada na pierwsze symptomy Wiosny, Lata, Jesieni i Zimy. Mniej więcej 36 dni przed naszym zachodnim początkiem danej pory roku. I gdy już przypada dzień przesilenia letniego lub zimowego czy równonocy wiosennej i jesiennej, to w perspektywie medycyny chińskiej stanowi on środek danej pory roku.
Np. Gdy Energia wiosną wznosi się do góry, będą reagować osoby, które  mają wzmożone takie podobne reakcje w swoim organizmie – być może nadciśnienie, które charakteryzuje się takim ruchem będzie się uaktywniać a latem ze względu na rozprzestrzeniający ruch lata, będzie się pogłębiać. Stąd Osoby z chorobami układu krążenia powinny uważać na siebie szczególnie Latem.


Jeśli pragniecie pogłębić to logiczne i niesamowicie naturalne spojrzenie na zdrowie i odnajdować mądre remedia na różne dolegliwości zajrzyjcie do naszej Szkola.orkiszowepola.pl
Znajdziecie tam najróżniejsze kursy dla początkujących i zaawansowanych. Zarówno na ogólne tematy jak i specjalistyczne. Ponieważ trwa lato zachęcamy szczególnie do zainteresowania się kursami o budowaniu krwi i cennych płynów, wzmacnianiu Serca i układu krążenia, jak również o warsztatach gotowania specjalnego dla tej pory roku.
Warsztat kulinarny: Budowanie krwi - Orkiszowe Pola
Budowanie Krwi. Naturalny sposób na anemię - Orkiszowe Pola
Naturalne wsparcie w układzie krążenia - Orkiszowe Pola
 
Serdecznie zapraszam do nieustannego rozwoju i coraz lepszego, głębszego rozumienia Siebie, i zachowań swojego mądrego organizmu.
Pozdrawiam Serdecznie
Dorota Łapa Dietetyk, Teraeputa TCM, Akupunktura