Posty św. Hildegardy – czas dla duszy i ciała.

Post św. Hildeagrdy - spotkania wykładowo - warsztatowe

Data i czas:

  • 27 luty 2018 (wtorek)
  • 6 marca 2018 (wtorek)
  • 13 marca 2018 (wtorek)

godz. 17:00

Miejsce: Orkiszowe Pola ul. Strzeszyńska 76, Poznań

Czy mamy pomysł na to co robić by lepiej się czuć, by dobrze się czuć każdego dnia?
Św. Hildegarda wiedziała to już w XII wieku, dlatego warto skorzystać Jej spuścizny.
Zalecenia żywieniowe Świętej w niezwykły sposób pokazują, że najważniejsze w odżywianiu są zboża i warzywa oraz pewna ilość owoców, do tego niewielka ilość mięsa, nieco przetworów mlecznych i innych odżywczych produktów, ale nieco. Hildegarda odkrywa przed nami, że pożywienie ma na nas bardzo konkretny wpływ. Że może być dla nas ochładzające, rozpalające czy wpływać neutralnie. Stwierdza, że są produkty, których człowiek nie powinien spożywać – wśród nich wymienia m.in. śliwki, pory czy jęczmień, stwierdzając, że to trucizny dla człowieka. A podkreśla wartościowe właściwości właśnie orkiszu, kasztanów czy kopru. Z Jej filozofii wynika wiele wspaniałych wzmacniających i smacznych pomysłów na codzienne pożywienie. Ale ponieważ ciało człowieka jest mieszkaniem dla duszy, to post staje się lekarstwem właśnie dla tych współistniejących przestrzeni człowieka: ciała i duszy.

Posty wg Hildegardy to ratunek dla ciała i duszy.

W jej podejściu wyróżniamy kilka rodzajów postu, od postu pełnego, dziś nazywanego Głodówką po post lekki orkiszowo – owocowo – warzywny. Hildegarda podkreśla  jak ważne jest wypróżnianie i oczyszczanie samoczynne ciała. Zaleca by każdego dnia o poranku człowiek się wypróżnił, by mógł przyjąć kolejne pożywienie. A jeśli nie może tego uczynić niech ćwiczy wypróżnianie by organizm do tego pobudzić. Zaleca również, by swoje ciało masować intensywnie, by pobudzać krążenie i cyrkulację płynów. Stosuje w swoich zaleceniach terapię bańkami. Te i wiele innych wspaniałych remediów, z których warto korzystać pozostawiła w swoich dziełach m.in. Scivias czyli Poznaj Drogi Pana, Causae et Curae czyli O przyczynach i leczeniu chorób oraz Physica czyli Przyrodoznawstwo.

Zapraszam na zajęcia teoretyczne połączone z praktycznymi poradami jak przeprowadzić post wg św. Hildegardy w warunkach domowych.
Okres Wielkiego Postu oczekuje od nas czegoś więcej, a nie tylko rezygnacji z przysłowiowych "cukierków."  Zastosujemy zalecenia świętej, a sposób poszczenia dostosujemy do indywidualnych Twoich możliwości. Post staje się lekarstwem dla duszy i ... ciała. Oczyśćmy ciało z obciążających nas spraw, emocji, toksyn. Uregulujmy wypróżnianie, odkryjmy w sobie nowe siły, poprawmy odporność i bądźmy stabilni. Poradźmy sobie z naszymi lękami, nie dajmy się stanom depresyjnym, uspokujmy chęć posiadania.

Zapraszam - wspólnie przygotujmy się na Święta Wielkiej Nocy, uzdrawiając ciało, które pozwoli rozwinąć się naszym duchowym doświadczeniom.
Post św. Hildegardy czas dla duszy i ciała cz. I - spotkanie 1
-  przedstawienie rodzajów postu św. Hildeagrdy, przyrządzenie próbnych potraw postnych, ustalenie sposobu poszczenia, omówienie zasad wprowadzenia do postu
Post św. Hildegardy czas dla duszy i ciała cz. I - spotkanie 2
- omówienie zmian żywienia, samopoczucia, wprowadzenie do indywidualnej pracy ze swoimi słabościami i cnotami, omówienie dodatkowych działań ziołowych wspierających post św. Hildegardy wg jej przepisów - warsztat - wspólne przyrządzenie leczniczych ziołowych remediów i omówienie ich działania.
Post św. Hildegardy czas dla duszy i ciała cz. I - spotkanie 3
- Omówienie zasad wychodzenia z postu św. Hildeagrdy,  - pomysł na Święta wielkanocne z przepisami świętej Hildeagrdy;  pieczenie chleba orkiszowego na zakwasie orkiszowym.

Dołącz do wydarzenia na naszym Facebooku ;)

Prowadzący: Dorota Łapa - dietetyk i specjalista dietetyki energetycznej, ziołolecznictwa, naturalnych terapii, członek Polskiego Towarzystwa Przyjaciół św. Hildegardy.

Liczba uczestników:
maksymalnie 15

Cena: 370zł za całość

Przy zapisie liczy się kolejność zgłoszeń potwierdzonych wpłatą najpóźniej na 1 tydzień przed zajęciami:

Alior  Bank
Nr konta: 17 2490 0005 0000 4600 2258 5309
Dorota Łapa
Ul. Boya - Żeleńskiego 18
60-461 Poznań

Fakturę wystawiamy w ciągu 7 dni od wydarzenia na mailową prośbę uczestnika.

Organizator w przypadku nie zebrania minimalnej ilości osób na wydarzenie zastrzega sobie możliwość jego odwołania.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ POZOSTAŁE WYDARZENIA Z TEGO CYKLU

Czas na przerwę, czas dla kobiety - cykl wykładów i warsztatów poświęcony tematyce dbania o kobiecą urodę jak matka natura nakazała. Usuwamy co zbędne, zaglądamy do wnętrza, by z zewnątrz stać się piękniejszą.

Dane do faktury (opcjonalne):

Wiadomość została wysłana, dziękujemy.
Proszę wypełnić wymagane pola!