Podziękować warto.

Witamy serdecznie,

Kończymy maj długim weekendem – cóż za klamra czasowa nam powstała w tym roku! Początek maja – wolne; koniec maja – wolne! Życie jest piękne :)

Koniec maja to w naszym kraju zawsze chwila dla naszych Mam. Jest szansa, żeby im poświęcić trochę więcej czasu, bo to dzień wolny. Co czujecie kiedy o nich myślicie? Tak, czasem nas lekko irytują, bo wciąż chcą nam podrzucić jakąś radę. Czasem denerwują, bo trafnie znajdują nasze słabe punkty i je obnażają. Rozpieszczają wnuki słodyczami, nie konsultują co im podadzą do jedzenia. Ale wiecie co? robią to wszystko, bo chcą być wciąż obecne w naszym życiu, chcą doświadczać emocji wraz z nami, nie godzą się na tzw. „syndrom pustego gniazda”. Dlatego niektóre dzwonią nawet trzy razy dziennie, żeby nie wypaść z gry. I na pewno też wiecie, że jest druga strona medalu: nikt tak nie nie zawalczy o was – NIKT, może nie okaże tego, że się martwi, ale to robi, może nie znajdzie rozwiązania, ale wysłucha choć być może nie rozumie naszych problemów, pomilczy z Tobą, posiedzi, pogłaszcze i po raz tysięczny zapyta czy nie jesteś głodny… W czwartek Wasza kolej, żeby wysłuchać, przytulić i pogłaskać „kochaną głowę” – bo na pewno nikt tego dawno nie robił. A moja sugestia – kiedy będziecie składać życzenia nie zapomnijcie Jej podziękować za życie, a swoim teściowym (tak one też są mamami) podziękujcie za współmałżonka, partnera… - zyskacie więcej niż się spodziewacie.

Drodzy Nasi zaglądnijcie do naszych sklepów na pewno tam znajdziecie jakiś upominek na Dzień Matki – niebanalny, nietuzinkowy. Chętnie doradzimy, bo kochamy nasze Mamy.

W tym tygodniu, ze względu na Seminarium Campbella promujemy książki autorstwa prof Campbella oraz jego córki i syna.

Są to: Ukryta PrawdaPlan CampbellaNowoczesne Zasady OdżywianiaNowoczesne Zasady Odżywiania  w praktyceNowoczesne Zasady Odżywiania. Przepisy mistrzów.

Na wszystkie książki -10%, promocja 23-29 maja

W dalszym ciągu zachęcamy do wzięcia udziału w Seminarium Campbella - i do promocji biletów dla naszych klientów - dwa w cenie jednego.

Ważne! To pierwszy i jedyny w Polsce wykład Profesora, a poznańskie seminarium jest częścią europejskiego tournee profesora. Całe seminarium będzie tłumaczone na język polski, będzie również możliwość zadawania pytań i dyskusji.

Od ponad 40 lat Profesor  Colin Thomas  Campbell jest liderem badań nad żywnością. Jego dziedzictwo "Projekt chiński" jest najbardziej obszernym badaniem na temat zdrowia i żywienia jakie zostało przeprowadzone. Jest emerytowanym wykładowcą Uniwersytetu Cornell i współautorem światowego bestsellera "The China Study" ("Nowoczesne zasady odżywiania"), którą napisał razem ze swoim synem, Thomasem Campbellem. Jest też autorem ponad 300 publikacji. Był członkiem wielu komisji eksperckich tworzących politykę dotyczącą zdrowia i żywienia w USA. Oprócz tego Campbell zaprezentował swoje pomysły w kilku filmach dokumentalnych. Jest on również założycielem Centrum Badań nad Żywieniem. 

Ponadto wydarzeniu temu towarzyszyć będzie pierwsza edycja Poznańskich Dni Zdrowia – podczas których będzie można porozmawiać z ekspertami z obszaru naturalnej medycyny i zdrowia oraz poznać najnowsze trendy w dziedzinie zdrowia i zdrowego stylu życia, ekologii, suplementacji oraz naturalnej medycyny, zaprezentowane zostaną też firmy produkujące zdrowe i ekologiczne produkty. I tu oczywiście nie zabraknie Orkiszowych Pól - oprócz stoiska z dobrą żywnością skorzystać będzie można z porady dietetyków oraz przeprowadzić badanie żywej kropli krwi. No i poznać nas bliżej  :)

A do tego wszystkiego: zachęcamy do lektury Harmonii a w niej artykuł Doroty Łapy o wiosennym oczyszczaniu.

Uwaga! Uwaga! Stwierdzono większą ilość kleszczy niż w latach ubiegłych. Uważajcie na nie! My już przygotowujemy się do przekazania Wam wiedzy jak się przed nimi zabezpieczać i co robić gdy już została stwierdzona bolerioza. To już wkrótce.

Na blogu Gotuj z Orkiszowymi pojawi się przepis na: koktajl z rukolą - czyli gramy w zielone dalej ;)

 

W nadchodzącym tygodniu przypada Święto, tak więc 26 maja, czwartek,  sklepy nasze będą zamknięte - i tylko w tym dniu. Do pracy wracamy 27 i 28 maja :)

 

24 maja zapraszamy na wykład: „Żywienie wspierające profilaktykę i leczenie w chorobach nowotworowych”, który poprowadzi Magdalena Lubiewska – zapraszamy, polecamy. To problem, który dotyczy nas wszystkich i nie ma tu wyjątków. Dowiedzmy się co możemy zrobić dla samych siebie i jak pomóc innym.

28 maja rozpoczynamy kurs ziołolecznictwa: Połączenie zachodniego ziołolecznictwa i medycyny chińskiej – system Jeremiego Rossa, który poprowadzi Roman Szymula ze Szkoły TOMO – są jeszcze wolne miejsca serdecznie zapraszamy. 

Zakończyliśmy wiosenne wyjazdy z kuracjami oczyszczającymi. Mamy jeszcze propozycję dla tych co nie mogli wyjechać: Oczyszczanie na miejscu. Rozpoczynamy 30 maja i przez kolejne poniedziałki będziemy spotykać się w grupie, które podejmie decyzję o oczyszczaniu w warunkach domowych. Może łatwo nie będzie, ale w grupie siła, a efekty potrafią być spektakularne.

Kochani delektujcie się rozćwierkaną wiosną, cudownym ciepłem i wielością barw.

Pozdrawiamy

Zespół Orkiszowych Pól.