Masaż Shiatsu

Shiatsu pochodzi z Japonii. Jednak oparty jest na wiedzy z zakresu medycyny chińskiej oraz współczesnej anatomii, fizjologii, fizjoterapii i osteopatii.

Celem masażu jest przywrócenie równowagi organizmu, wspierając tym samym procesy samo uzdrawiania i regeneracji.  Praktykowana przeze mnie odmiana ZEN ma istotny wpływ nie tylko na ciało, ale też umysł i emocje. Natomiast rodzaj Bodywork jest działaniem skierowanym, na wprowadzenie osoby masowanej w stan głębokiego relaksu, ale też na budowanie świadomości, akceptacji i poczucia własnego ciała.

Masaż wykonywany jest na macie, a masowany ubrany jest w wygodne rzeczy nie ograniczające ruchów. Stosowane techniki, to przede wszystkim uciski (palcami, dłońmi, łokciami czy kolanami), rozciągania, rotacje oraz podważania. Podczas masażu poprzez opracowanie poszczególnych meridianów oraz punktów akupunkturowych, wpływam regulująco na przepływ energii życiowej Qi (ki, czi).

Bezwzględne przeciwwskazania do masażu to:

 • obszary objęte zapaleniem żył
 • zapalenie stawów
 • osteoporoza
 • ostra choroba z gorączką
 • choroby zakaźne
 • pierwsze 3 miesiące ciąży
 • poważne problemy skórne

1. Shiatsu Facelift

Wygląd twarzy jest zwierciadłem naszej codzienności. Mięśnie twarzy są niemal w bezustannej pracy, reagując na aktualnie zaistniałą sytuację (śmiech / złość), ale też uwidaczniając nasze głębokie wnętrze. Dzięki wykorzystaniu wiedzy z zakresu nowoczesnej fizjoterapii i tej pochodzącej z Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, podczas masażu działam dwojako. Bezpośrednia praca na mięśniach i powięziach obniża widoczne na twarzy napięcia generowane codziennością. Wpływa to zasadniczo na wygładzenie zmarszczek, czyniąc buzię wypoczętą. Usprawnia się także przepływ krwi i limfy, który istotnie poprawia koloryt oraz elastyczność i napięcie skóry twarzy.

Korzystając z wiedzy o punktach akupunkturowych, działając lokalnie w okolicy głowy, wpływam na przywrócenie równowagi w funkcjonowaniu całego ciała. Jedna z takich oznak jest często odczuwalna, a właściwie słyszalna jako charakterystyczne burczenie w brzuchu, po wykonaniu pierwszych ruchów (punkty: Żołądek 9, Jelito Grube 18 i Jelito Cienkie 16) :)

Do tak szerokiego zakresu działań tego masażu, należy dodać niewątpliwie jeden z większych jego atutów. Jest to zabieg bardzo wyciszający i wprawiający w stan głębokiego relaksu, co niezaprzeczalnie sprzyja regeneracji.

2. Autorski masaż relaksacyjny

Jest kombinacją różnorodnych technik, dobranych do Twojego aktualnego stanu ducha i ciała. Średnio intensywny ucisk, dopasowany indywidualnie do Twoich potrzeb, zawiera elementy masażu leczniczego oraz wybrane techniki innych poznanych przeze mnie masaży relaksacyjnych. Taka kompozycja z aromaterapią, kojącą muzyką i ciepłem świec, z pewnością wprowadzi Cię w stan głębokiego relaksu.

3. Masaż gorącymi kamieniami

Istotą tego masażu jest ogromna dawka ciepła, głęboko przenikającego całe ciało. Taki efekt jest wynikiem właściwości kamieni bazaltowych, pochodzących z lawy wulkanicznej. Są one świetnym narzędziem w doświadczonych rękach fizjoterapeuty. Dzięki mojej wiedzy i  zdobytym umiejętnościom, a także cieple które jest stopniowo uwalniane z kamieni do tkanek, uzyskuję efekt głębokiej relaksacji i rozluźnienia każdej masowanej partii.

Masaż gorącymi kamieniami to idealny zabieg antystresowy, głęboko relaksujący, przeciwbólowy i świetna forma prezentu na każdą okazję.

Przeciwwskazania:

 • stan nowotworowy
 • nadciśnienie (niekontrolowane)
 • choroby serca
 • ciąża
 • choroby naczyń krwionośnych

4. Masaż modelujący sylwetkę

Nadmierne nagromadzenie się tkanki tłuszczowej, doprowadza do widocznych dysproporcji ciała i nie tylko. Wpływa to na zaburzenie lokalnego ukrwienia. W konsekwencji tkanki danego obszaru ciała stają się niedożywione i niedotlenione, a to sprzyja zaleganiu toksyn i powstawaniu ognisk zapalnych. Oprócz walorów estetycznych, kumulowanie się tkanki tłuszczowej może zaburzać funkcjonowanie poszczególnych układów organizmu, np. hormonalnego.

Zadaniem masażu modelującego sylwetkę jest:

 • mechaniczne rozbicie tkanki tłuszczowej,  która tworząc złogi tłuszczowe oporna jest na działanie wyłącznie diety czy nawet ćwiczeń
 • usprawnienie ukrwienia, wpływając tym samym na lepsze dotlenienie i odżywienie tkanek
 • poprawa ogólnej kondycji skóry, co uwidacznia się jej lepszym napięciem i kolorytem

Działanie masażu wspomagane jest przez własnoręcznie przygotowaną przeze mnie mieszankę, składającej się z  odpowiednio dobranego maceratu  i olejków eterycznych. Na życzenie klienta, masaż może być także wykonany za pomocą kosmetyku komercyjnego.

Podczas wykonywanego przeze mnie masażu modelującego, nie używam żadnych urządzeń. Jest to absolutną zaletą, ponieważ na bieżąco i indywidualnie dostosowuje bodziec oraz technikę do rodzaju masowanej tkanki oraz obszaru ciała. Przy braku przeciwwskazań używam także bańki chińskiej.