KURS SPECJALISTYCZNY: Anatomia i fizjologia w ujęciu medycyny zachodniej dla praktyków TCM.

Zapraszamy do Poznania na kurs, który powstał z potrzeby ustawicznego pogłębiania wiedzy, podnoszenia swoich umiejętności i dbania o zdrowie pacjenta. Przeznaczony jest dla wszystkich tych osób, które w swojej edukacji nie miały możliwości poznania zagadnień z anatomii i fizjologii człowieka. Dla tych, którzy są akupunkturzystami, a nie posiadają wykształcenia medycznego, również dla osób, które chciałyby lub właśnie rozpoczęły kurs akupunktury, różnych terapii manualnych.

Program przygotowany jest we współpracy lekarzy medycyny - Bartosza Chmielnickiego i Krzystofa Scharocha.

 

Program kursu:

1 Sesja 3 - 5.04.2020

Podstawy anatomii – główne osie i płaszczyzny ciała. Podstawowe opisy anatomiczne, linie anatomiczne. Osteologia. Opisy poszczególnych kości i charakterystyka poszczególnych struktur dostępnych w badaniu przedmiotowym. Rodzaje stawów. Ćwiczenia praktyczne.

Układ mięśniowy, charakterystyka poszczególnych grup mięśniowych. Podział i budowa mięśni. Zwrócenie uwagi na punkty topograficzne względem wybranych struktur mięśniowych. Ćwiczenia praktyczne, lokalizacja. Elementy badania przedmiotowego.

2 Sesja 22 - 24.05.2020

Układ krążenia. Najważniejsze tętnice i żyły w ludzkim organizmie. Zwrócenie uwagi na topografie naczyń w stosunku do wybranych punktów akupunkturowych. Budowa serca. Krążenie systemowe oraz płucne. Wybrane jednostki chorobowe układu krążenia.

Układ oddechowy. Struktury anatomiczne układu oddechowego. Mechanizm oddychania. Proces wymiany gazowej. Transport gazów w organizmie. Wybrane jednostki chorobowe układu oddechowego.

Nefrologia. Budowa anatomiczna układu moczowego. Proces tworzenia się moczu. Filtracja kłębuszkowa. Funkcje nerek. Hormony produkowane w nerkach. Interpretacja podstawowych badań laboratoryjnych. Wybrane jednostki chorobowe w nefrologii.

3 Sesja 19 - 21.06.2020

Hematologia. Budowa anatomiczna narządów krwiotwórczych. Funkcje krwi. Rodzaje krwinek. Narządy limfatyczne. Krążenie limfy. Interpretacja podstawowych badań laboratoryjnych. Główne jednostki chorobowe w hematologii.

Układ pokarmowy. Budowa anatomiczna układu pokarmowego. Hormony i enzymy. Etapy trawienia i wchłaniania substancji odżywczych. Wątroba i trzustka – budowa i funkcje. Wybrane jednostki chorobowe układu pokarmowego.

Endokrynologia. Budowa anatomiczna gruczołów dokrewnych. Pojęcie hormonu. Układ pętli sprzężenia zwrotnego. Tarczyca. Nadnercza. Przysadka. Przytarczyce. Hormony płciowe. Elementy ginekologii.

Medycyna ratunkowa. Podstawowe zabiegu resuscytacyjne. BLS. AED.

 

Terminy sesji:

03 - 05.04.2020

22 - 24.05.2020

19 - 21.06.2020

 

Prowadzący:

Nazywam się Krzysztof Scharoch, jestem absolwentem Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, który ukończyłem w 2019r na wydziale lekarskim. Obecnie jestem w trakcie odbywania stażu podyplomowego w szpitalu. Dodatkowo od dwóch lat interesuję się akupunktura. Ukończyłem 2 letni kurs w Wielkopolskiej Szkole Akupunktury w Poznaniu. W przyszłości planuje podjąć specjalizację z Ortopedii.

Koszt:

1 zjazd 3-dniowy -  550zl;

3x3-dniowy zjazd czyli całość 9 dniowego kursu - 1500zł;

Wpłata powyższej kwoty jest jedyną gwarancją rezerwacji miejsca, dlatego prosimy o rejestrowanie się osób zdecydowanych na udział - ilość miejsc ograniczona.

Dane do przelewu:

Alior Bank
17 2490 0005 0000 4600 2258 5309
Orkiszowe Pola Dorota Łapa
ul. Boya – Żeleńskiego 18
60-461 Poznań

Jeśli potrzebna jest faktura to prosimy o informację w formularzu zgłoszeniowym.

Organizator zastrzega sobie, że w przypadku nie zebrania grupy kurs może zostać odwołany.

Dane do faktury (opcjonalne):

Wiadomość została wysłana, dziękujemy.
Proszę wypełnić wymagane pola!