Czas start...1

Witamy serdecznie,

czas start… Wczoraj zapaliliśmy pierwszą świecę w naszych wieńcach, co oznacza, że oficjalnie rozpoczął się Adwent. Z jednej strony jest to początek uczestnictwa w roratach, udział w rekolekcjach, a także czas modlitwy i postu. Z drugiej z kolei, czas, kiedy trzeba zakasać rękawy i rozpocząć przygotowania domu, jedzenia, prezentów. Lista przedświątecznych zadań na pewno krótka nie jest… mycie okien, pranie firan, porządki w najmniejszych zakamarkach, przygotowanie ozdób, w które ubierzemy nasze domy, pieczenie pierników, kto jeszcze nie zdążył, robienie zakwasu na barszcz, no i prezenty… Co komu kupić, żeby miło zaskoczyć wszystkich naszych bliskich?

Tak, zdecydowanie przygotowanie do Świąt jest logistycznym wyzwaniem dla niejednej kobiety, żony, mamy. Nasza propozycja to sporządzenie listy czynności, które trzeba zrobić, podzielenie ich na tygodnie oraz uwaga ważne! podzielenie jej między domowników. To mają być rodzinne Święta. Nie tylko przy stole, ale również cztery, trzy, dwa i tydzień przed. A jak o czymś zapomnicie lub też nie umyjecie okien, bo cały czas będzie padać to też się nie martwcie. Nie dajmy się zwariować! Nie to jest najważniejsze.

Jeżeli już się zdecydujecie na mycie okien to zachęcamy, aby zrobić to w sposób ekologiczny, dzięki czemu ochronicie nie tylko środowisko, ale również swoje ręce. Wypróbujcie tę mieszankę: pół litra octu spirytusowego + litr ciepłej wody. Dla ułatwienia sobie pracy, zamiast mieszać ocet z wodą w wiadrze, można wykorzystać pojemnik ze spryskiwaczem. Miłej WspółPracy ;)

A w wolnej chwili zapraszamy do naszych sklepów. Na pewno pomożemy Wam w wyborze prezentów dla najbliższych.