Być wolnym jak ptak.

Witamy serdecznie,

już w sobotę 11 listopada kolejny raz będziemy obchodzić Narodowe Święto Niepodległości. Jest to niezwykły moment dla wszystkich Polaków, ponieważ po 123 latach kochana Ojczyzna znowu stała się nasza. Jest to także dobra chwila na zagłębienie się z najmłodszymi w karty historii i pokazanie im, że nie zawsze kraj wyglądał tak jak dzisiaj.

Bo czym tak właściwie jest wolność? Nie ma jednej poprawnej definicji. Występuje na różnych płaszczyznach – wolność w ujęciu psychicznym: wolność słowa, wolność religijna, jak również wolność jako brak osobistego zniewolenia: niewolnictwo, więzienie.

W codziennym życiu stajemy przed wieloma wyborami, w których nie zawsze wolność bierze górę. Często podejmując decyzję kierujemy się rozsądkiem, moralnością, czy też po prostu nie chcemy, żeby nas wyśmiali. Czasami opinia publiczna wywiera na nasze życie większy wpływ niż nam się wydaje. Robimy wiele rzeczy na pokaz - uśmiechamy się, ładnie się ubieramy, sprzątamy mieszkania… bo wypada. Ale czy faktycznie to jest najważniejsze? Czy nie stajemy się przez to fałszywi? Czy nie udajemy kogoś kim nie jesteśmy? Czy naprawdę warto…? Wyjdźcie z ram i przyjdźcie do nas.

Pozdrawiamy

Zespół Orkiszowych Pól