Wielkopolska Onkologia

Obcując z tematyką nowotworów podczas wizyt pacjentów u naszych dietetyków czy poprzez wykłady w naszym Centrum, widzimy jak w sposób przytłaczający zwiększa się liczba zachorowań na nowotwory. Wobec tego faktu czujemy, że trzeba mówić i podkreślać wciąż i niestrudzenie,  jak ważna jest profilaktyka! Rok 2015 stał się dla nas rokiem walki z nowotworami. Nadaliśmy mu hasło "Zacznij karmić siebie, a nie raka". W ramach tego wspieramy aktywnie projekt Wielkopolska Onkologia. Wreszcie i świat medyczny dostrzegł, że prawdziwa profilaktyka nowotworowa zaczyna się na talerzu!

 Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu jest realizatorem wyżej wymienionego  projektu. Wielkopolska Onkologia – poprawa oraz dostosowanie diagnostyki i terapii nowotworów do trendów demograficzno-epidemiologicznych regionu z zapewnieniem optymalizacji postępowania i profilaktyki, dofinansowany jest ze środków funduszy EOG i funduszy norweskich w ramach programu PL07 2009-2014. Podstawowym celem programu jest zwiększenie jakości opieki onkologicznej i dostępności do świadczeń w Wielkopolsce. Wiecej informacji o projekcie można uzyskać, klikając tutaj.

W ramach naszego wsparcia dla projektu Orkiszowe Pola uczestniczyły w programach telewizyjnych TVP Poznań "Wygrać zdrowie", wraz ze Szpitalem organizowaliśmy jednodniową restaurację - PAŁASZOWNIĘ ZDROWIA w ramach Restaurant Day, a w drugiej połowie roku nasi dietetycy będą szkolić personel kuchenny w podpoznańskich szkołach. Zachęcamy do zapoznania się z projektem, postawienia na zdrowie na talerzu oraz korzystania z diagnostyki umożliwiającej szybkie wykrycie choroby.