Oferta dla szkół

Szkoła Odżywiania ORKISZOWE POLA zaprasza Państwa do skorzystania z oferty 

WARSZTATÓW ZDROWEGO GOTOWANIA oraz WYKŁADÓW o PRAKTYCZNYCH ASPEKTACH ŻYWIENIA dla ZDROWIA DZIECI, MŁODZIEŻY I DOROSŁYCH.

Nadwaga i otyłośću dzieci to coraz poważniejszy problem. Według badań Instytutu Żywności i Żywienia odsetek dzieci z nadwagą i otyłością w Polsce wciąż rośnie. Polskie dzieci znalazły się w czołówce najbardziej otyłych. To groźna sytuacja, ponieważ otyłość to choroba – to nie tylko kwestia estetyki, ale przede wszystkim zdrowia. Pomóżmy razem naszym Dzieciom dorastać w Zdrowiu!

Zapraszamy do profesjonalnej, przestronnej sali warsztatowo – wykładowej w Poznaniu znajdującej się w nowoczesnym Centrum Naturalnego Odżywiania i Terapii przy ul. Strzeszyńskiej 76, w której dietetycy - praktycy poprowadzą ciekawe warsztaty i wykłady:

Dla DZIECI i MŁODZIEŻY – 2 godzinne warsztaty z gotowaniem i krótką pogadanką na temat prawidłowego odżywiania i stylu życia – do zorganizowania jako ciekawe lekcje poza szkołą. Przyjmujemy zgłoszenia klas. Koszt: 500 zł – grupa do 20 osób, powyżej 20 osób – 25 zł/dziecko

Przykładowe tematy:

 

a)     Uwielbiam słodycze, czyli jak przygotować zdrowe słodkości bez cukru

Ciężko wytłumaczyć dzieciom, że słodycze są niezdrowe. Może zamiast nich warto im zaproponować coś równie smacznego, ale zdrowszego? Pokażemy kilka sposobów na zamianę cukru i chemii na naturalne składniki bez szkody na smaku. Przygotujemy razem z dziećmi między innymi budyń jaglany, bananowca, babeczki marchewkowo-kokosowe, crumble z owocami sezonowymi, czy też zdrowszą wersję kremu czekoladowego.

b)     Fast food? Dlaczego nie – jak przygotować własną zdrowszą wersję?

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się bary szybkiej obsługi, które wyrastają jak grzyby po deszczu i są dużym zagrożeniem dla naszych dzieci. A może by tak pokazać im, że sami mogą przygotować orkiszową pizzę ze zdrowymi składnikami, włoskie makarony, kolorowe zapiekanki, pyszną zupę? Może nie tak fast, ale ile przy tym dobrej zabawy.

c)      Zdrowa śniadaniówka = mądra główka

Dzieci zabierają do szkoły przeróżne produkty na drugie śniadanie. Niestety bardzo często są to białe bułki, batoniki, ciasteczka, czy też cukierki. Podczas warsztatu pokażemy im, że do śniadaniówki mogą włożyć produkty zdrowe i pożywne, które będą równie smaczne.

d)     Od ziarenka do Bochenka

W dobie pieczywa głęboko mrożonego i odgrzewanego – jako świeże i chrupiące , chcemy pokazać jak upiec prawdziwy chleb na zakwasie, co to jest zakwas, omówić różnorodność zbóż i typy mąk. Dzieci same przygotują pożywne pasty i zjedzą pyszne drugie śniadanie.

e)     Pierniki Dominiki

Zapraszamy na tematyczne przedświąteczne spotkania i zabawę w pieczenie pierników z naturalnych składników, rozmowę o zapachach, przyprawach i tradycjach.

 

Dla NAUCZYCIELI oraz osób odpowiedzialnych za żywienie dzieci w szkołach – w ramach doskonalenia zawodowego, zapewniamy programy szkoleniowe od 3 do 5 godzin, które mogą być szkoleniem i zarazem integracją. Wydajemy zaświadczenia jako placówka kształcenia ustawicznego.

Koszt: od 1000zł do 1800zł w zależności od długości trwania szkolenia/warsztatu oraz ilości osób – grupy od 10 do maksymalnie 17 osób.

Tematyka zajęć jest różnorodna, w zależności od potrzeb np. Dieta dobra dla mózgu, Gotuję BezGlutenowo, Zbilansowane odżywianie najmłodszych, Jedzenie ma znaczenie, a także mnóstwo innych tematów.

 

ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY – PRZYGOTUJEMY DOPASOWANĄ OFERTĘ 

Dominika Nitschke-Michalak

 

 tel. 507 947 106

e-mail: dominika.michalak@orkiszowepola.pl