Oferta dla szkół


Szkoła Odżywiania Orkiszowe Pola ZAPRASZA PAŃSTWA DO SKORZYSTANIA 
Z OFERTY WARSZTATÓW ZDROWEGO GOTOWANIA ORAZ WYKŁADÓW 
O PRAKTYCZNYCH ASPEKTACH ŻYWIENIA DLA ZDROWIA DZIECI, MŁODZIEŻY I DOROSŁYCH


Nadwaga i otyłość
u dzieci staje się coraz poważniejszym problemem. Według badań Instytutu Żywności i Żywienia odsetek dzieci i młodzieży z nadwagą i otyłością w Polsce wciąż rośnie. Nadwagę ma obecnie aż 29 procent 11-latków i prawie tyle samo 14-latków. WHO objęła badaniami 207 tys. najmłodszych mieszkańców Europy i Ameryki Północnej. Polskie dzieci znalazły się w czołówce najbardziej otyłych. Odsetek 11-latków z nadwagą w Polsce jest najwyższy na świecie. To groźna sytuacja, ponieważ otyłość jest schorzeniem – to nie tylko kwestia estetyki, ale przede wszystkim zdrowia. Pomóżmy razem naszym Dzieciom!

Zapraszamy do profesjonalnej, przestronnej Sali warsztatowo – wykładowej w Poznaniu znajdującej się w nowoczesnym Centrum Naturalnego Odżywiania i Terapii Orkiszowe Pola przy ul. Strzeszyńskiej 76, w której dietetycy - praktycy poprowadzą ciekawe warsztaty:


-> Dla
DZIECI i MŁODZIEŻY – 1,5 - 2 godzinne warsztaty z gotowaniem i krótkim wykładem poruszające tematy unikania cukrów, złych tłuszczów, prawidłowego odżywiania i stylu życia – do zorganizowania jako ciekawe lekcje poza szkołą.

Koszt: 23 zł od dziecka – grupy od 20 do 28 osób (przyjmujemy zgłoszenia klas)
Przykładowe tematy:

a)      Uwielbiam słodycze, czyli jak upiec zdrowe słodkości bez cukru

Ciężko wytłumaczyć dzieciom, że słodycze są niezdrowe. Może zamiast nich warto im zaproponować coś równie smacznego, ale zdrowszego? Pokażemy kilka sposobów na zamianę cukru i chemii na naturalne składniki bez szkody na smaku. Przygotujemy razem z dziećmi między innymi budyń jaglany, bananowca, babeczki marchewkowo-kokosowe, crumble z owocami sezonowymi, czy też zdrowszą wersję kremu czekoladowego.

b)     Fast food? Dlaczego nie – jak przygotować zdrowszą wersję

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się bary szybkiej obsługi, które wyrastają jak grzyby po deszczu i są dużym zagrożeniem dla naszych dzieci. A może by tak pokazać im, że sami mogą przygotować orkiszową pizzę ze zdrowymi składnikami, włoskie makarony, kolorowe zapiekanki? Może nie tak fast, ale ile przy tym dobrej zabawy.

c)      Wesoła śniadaniówka

Dzieci zabierają do szkoły przeróżne produkty na drugie śniadanie. Niestety bardzo często są to suche bułki, batoniki, ciasteczka, czy też cukierki. Podczas warsztatu pokażemy im, że do śniadaniówki mogą włożyć produkty zdrowe i pożywne, które będą równie smaczne.


-> Dla
NAUCZYCIELI oraz osób odpowiedzialnych za żywienie dzieci w szkołach – w ramach doskonalenia zawodowego, zapewniamy programy szkoleniowe od 3 do 5 godzin, które mogą być szkoleniem i zarazem integracją. Wydajemy zaświadczenia jako placówka kształcenia ustawicznego.

Koszt: od 1000 zł do 1800 zł w zależności od długości trwania warsztatu – szkolenia oraz ilości osób – grupy od 10 do 15 lub maksymalnie 17 osób.

Tematyka zajęć jest różnorodna, w zależności od potrzeb np. Dieta dobra dla mózgu, Woda – źródło życia, Gotuję BezGlutenowo, Zbilansowane odżywianie najmłodszych, Jedzenie ma znaczenie, a także mnóstwo innych tematów.

 

ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY – PRZYGOTUJEMY DOPASOWANĄ OFERTĘ

Barbara Batis - kierownik ds. edukacji
t. 601 309466
m. edukacja@orkiszowepola.pl