Przedszkola w Wielkopolsce

Centrum Harmonijnego Rozwoju Dziecka w Poznaniu

www.przedszkole-skorzewo.pl

Kluczową częścią naszego przedszkola jest ekologiczne odżywianie, które przygotowywane jest przez zaprzyjaźnioną z nami firmę, specjalizująca się w kuchni ekologicznej. W naszym Centrum na zdrowe, pełnowartościowe posiłki mogą liczyć dzieci z różnymi wymaganiami żywieniowymi. Eko Kuchnia kładzie nacisk na pokarmy wolne od substancji konserwujących, wzmacniaczy smaków i zapachów.

Eko Kuchnia stawia sobie za cel poszerzenie horyzontów smakowych naszych dzieci w czasie zubożałej oferty przemysłu spożywczego. Produkty rolnictwa ekologicznego wyróżniają się pełnym naturalnym smakiem, który potrafią docenić szczególnie najmłodsi.  Oprócz podstawowej funkcji odżywczej nasza Eko Kuchnia ma za zadanie, przyzwyczajenie dzieci do właściwych naturalnych smaków oraz wypracowanie zdrowych nawyków żywieniowych, co z kolei prowadzi do wykształcenia odpowiedniej postawy żywieniowej na dalszej drodze życia


Przedszkole Lipowa Alejka w Poznaniu 

www.lipowaalejka.pl

Przedszkole Lipowa Alejka to zaczarowane miejsce.
Szanujemy tu małych ludzi i ich indywidualność. Dziecięcą wyobraźnię, kreatywność oraz wrażliwość rozwijamy podczas swobodnej zabawy zgodnie z rytmem każdego dziecka.

Świadomie zrezygnowaliśmy z kolorowych zabawek z plastiku. Zgodnie z naszymi zasadami piękno czerpiemy z natury. Drewniane zabawki, naturalne materiały, owoce lasu dostarczają dzieciom niezapomnianych bodźców i emocji. Niczym nie tłumiona radość z upieczonych samodzielnie bułeczek czy uszytego gałganka to nasza przedszkolna codzienność.

Roczną pracę przedszkola organizujemy według rytmu przyrody i w bliskości z naturą. Ogólnemu rozwojowi sprzyja także wartościowa dieta, oparta na ekologicznych produktach, uwzględniająca diety bezmleczne, bezglutenowe i wegetariańskie. Lipowa Alejka to unikalne miejsce, w którym dzieci pozostają dziećmi. Zapraszamy do świata wyobraźni, kreatywności i piękna.


Przedszkole nr 17 w Gnieźnie

www.przedszkole17.gniezno.pl

Przedszkole powstało w kwietniu 1984 r., ale oficjalnego otwarcia dokonano we wrześniu tegoż roku,  nadano wówczas nazwę placówce "Piastowska Gromada". Początkowo przedszkole liczył 6 oddziałów: 5 dopołudniowych i jeden popołudniowy tzw. "zerówkę". Przez kilka lat posiadało dwuoddziałową filię, mieszczącą się w bloku mieszkalnym na os. Orła Białego.

Dziś przedszkole liczy 5 oddziałów, z których każdy ma swoją nazwę:  Orlęta, Polanie, Lechici, Wojowie, Kołodzieje i Rzepichy.
Posiadamy 5 estetycznych i funkcjonalnych sal z zapleczem sanitarnym, bogato wyposażonych w pomoce  i zabawki, które spełniają wymogi edukacyjne i wymogi bezpieczeństwa. Mamy nowoczesne zaplecze  do przygotowywania posiłków. Rodzice wspomagają naszą pracę i akceptują działania prozdrowotne realizowane w placówce od wielu lat. Posiadamy również plac zabaw, który jest ogrodzony i otoczony zielenią, zapewniający dzieciom miły i bezpieczny wypoczynek na świeżym powietrzu. W naszych jadłospisach goszczą na co dzień owoce, warzywa, kasze, makarony. Zupy gotujemy drobiowym mięsie.
Pracujemy w oparciu o Podstawę programową wychowania przedszkolnego dla przedszkoli oraz Program wychowania przedszkolnego Przedszkola nr 17.


Niepubliczne Przedszkole Calineczka w Kaliszu 

www.calineczka29.com.pl

Nasze przedszkole istnieje od 1 lutego 1988 roku. Obecnie uczęszcza do nas 150 dzieci w 6 grupach wiekowych. Rodziców, którzy przyprowadzają do nas swoje pociechy cieszy fakt, że mogą się one bawić w dużym ogrodzie przedszkolnym, z dala od zanieczyszczonych i hałaśliwych ulic. Pamiętają o tym Ci, którzy opuszczają mury przedszkola i później po wielu latach właśnie tu oddają pod opiekę własne dzieci.

Wykwalifikowana kadra pedagogiczna wciąż doskonali swoje umiejętności, aby zapewnić dzieciom edukację na najwyższym poziomie.

Nasze przedszkole zapewnia swoim wychowankom opiekę, wychowanie, nauczanie a także bezpieczeństwo i poszanowanie ich praw. Głównym zadaniem nauczycieli jest dążenie do harmonijnego rozwoju dziecka poprzez stosowanie różnorodnych działań edukacyjnych.Staramy się, aby każde dziecko odnalazło się w nowym dla siebie nieznanym środowisku, wspomagamy dziecko w indywidualnym rozwoju, wspieramy jego aktywność twórczą. Dbamy o to, aby dzieci poznały nie tylko otaczający je świat, ale przede wszystkim siebie, swoje uczucia i emocje. W związku z tym, od dwóch lat współpracujemy z Fundacją ks. Orione- Czyńmy Dobro adoptując na odległość szóstkę dzieci z kenijskiej wioski Laare. Dzięki wsparciu finansowemu rodziców, wrażliwości dzieci, otwartości serca pani dyrektor Marii Kęszyckiej i zaangażowaniu grona pedagogicznego zapewniamy naszym afrykańskim podopiecznym wyżywienie, ubrania, lekarstwa, edukację oraz dajemy im realną szansę wyjścia z kręgu biedy i ubóstwa.

Angażyjemy się w promowanie zdrowego stylu życia i odżywiania. W ramach akcji "Pij mleko będziesz wielki" gościli w naszej placówce sportowcy, którzy zachęcali dzieci do codziennego picia mleka- żużlowcy: Mistrz Świata Juniorów Robert Miśkowiak oraz zdobywca Brązowego Kasku Łukasz Sówka.
Przystępując do programu "Zdrowy Przedszkolak" chcielibyśmy uzyskać więcej wiedzy na temat zdrowego odżywiania oraz włączyć do niego także rodziców poprzez zorganizowanie warsztatów kulinarnych przy współpracy z miejscowym gastronomikiem. Patronat nad nimi zgodziła się objąć pani Magda Gessler prowdząca Kuchaenne Rewolucje, kierując w liście do dzieci kilka miłych słów na temat zdrowej kuchni. Wielką atrakcją dla maluchów jest także otrzymanie zdjęcia z autografem od pani Deser (bo tak ją nasze pociechy nazywają).


Przedszkole w Szczodrzykowie

www.szczodrzykowo.com

Nasze przedszkole położone jest w maleńkiej, ale ślicznej miejscowości Szczodrzykowo,  niedaleko dworca PKP Kórnik oraz Szkoły Podstawowej w Szczodrzykowie,  20 km od Poznania. Bawimy się i uczymy w parterowym budynku z czterema  salami, szatniami, kuchnią i sekretariatem. Każda z czterech grup wiekowych (Wesołe ślimaki, Żabki, Motylki, Pracowite mrówki) ma swoją salę, pełną kolorowych zabawek i pomocy dydaktycznych. Całe nasze przedszkole jest wymalowane w ciepłe, wesołe kolory. Kiedy chcemy wyjść na dwór, możemy bawić się w dużym, zielonym ogrodzie wyposażonym w dwa drewniane place zabaw i piaskownice. Zimą ogród odwiedzają  głodne ptaszki, posilające się w przygotowanym dla nich karmniku, wiewiórki, jeże, a nawet pewna sowa.

Do naszego przedszkola przynależy  oddział dzieci 6 letnich o nazwie Pszczółki i Punkt przedszkolny Biedronki  w Pierzchnie. Jesteśmy przedszkolem do którego chce się przychodzić, dlatego ze jest miło, wesoło i ciekawie. Chcemy aby nasze dzieci były samodzielne w myśleniu i działaniu, jednocześnie wrażliwe na piękno.Rozwijały i wzbogacały możliwości plastyczne, które wiążą się z pierwszym tworzeniem i pierwszym przeżywaniem sztuki.Koncerty, teatrzyki, wyjazdy do galerii, muzeum czy teatru dają dodatkową możliwość kontaktu ze sztuką. Wycieczki przyrodnicze uczą obserwacji przyrody.Zajęcia dodatkowe rozwijają zainteresowania dzieci (taniec towarzyski, balet, jazda na konikach polskich, Akademia Reksia- zajęcia z piłki, język angielski)

Realizujemy programy i projekty: ,,Bądźmy zdrowi wiemy więc działamy", ,,Moje dziecko idzie do szkoły?,, Czyste powietrze wokół nas?, ,,Kubusiowi przyjaciele natury". Zawsze liczymy na współpracę z rodzicami (udział w zebraniach, spotkaniach, pomoc podczas imprez i wycieczek, współudział w projekcie ,,Zdrowy przedszkolak?). Zależy nam na zdrowiu naszych dzieci stąd udział w projekcie ,,Zdrowy przedszkolak?. Zmieniliśmy całkowicie dietę naszych dzieci  i sposób spożywania posiłków w przedszkolu. Pieczemy sami owsiane i  ryżowe ciasteczka, urodziny dzieci świętujemy owocami i zbożowymi ciastkami, unikamy słodyczy, staramy się stosować naturalne produkty, pijemy wodę. i herbatki ziołowe, a na wycieczki zamiast słodyczy zabieramy kanapki i owoce Wierzymy, że dobre nawyki żywieniowe zaowocują w przyszłości.


Przedszkole nr 126 im. Rusa w Poznaniu

www.przedszkole126.pl,

I etap projektu

Drzwi Naszego Przedszkola im. Rusa otworzyły się dla wszystkich zainteresowanych dnia 01.09.1972 roku na os. Piastowskim 26 w Poznaniu, tak więc obchodzimy w tym roku szkolnym jubileusz 40-lecia. Od początku swojej działalności priorytetem były, są i będą Dzieci.

Nasza placówka jest nieustannie modernizowana dla zachowania bezpieczeństwa i wygody naszych podopiecznych. Zaspokajanie szeroko rozumianych potrzeb jest dla nas szczególnie ważne,dlatego chętnie uczestniczymy w różnorodnych przedsięwzięciach (m.in.: Cała Polska czyta dzieciom, Mamo,Tato wolę wodę, Puszka dla Maluszka, Czyste powietrze wokół Nas, Kubusiowi Przyjaciele Natury, Moje dziecko idzie do szkoły, Bal Pasiastych). Naszą opieką o charakterze opiekuńczo- wychowawczo-dydaktycznym objęte jest 100 dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat w czterech grupach: Krasnoludki, Ufoludki, Plastusie i Poszukiwacze Skarbów.