Moderatorzy

Maria Hirowska

Znana jako Mama Maria, absolwentka Uniwesytetu Przyrodniczego i Product Manager z pasją realizująca swoje pomysły zarówno w kuchni jak i w życiu. Obecnie adept dietetyki na UP w Poznaniu. Podążając za tropem małych Antoshkowych stópek nieuchronie ląduje przed kolejnymi wyzwaniami kulinarnymi, których efekty można podziwiać na blogu Antoshkowe Smaczki. Propagatorka naturalnego żywienia dzieci. Prowadzi warsztaty kulinarne dla rodziców i dzieci w Księgarence ?O Żywieniu przy Jedzeniu?, skupia mamy w ramch Dzieciobrania, organizuje grupowe zakupy produktów ekologicznych.  Ciągle szuka nowych wyzwań, a pomysły piętrzące się w głowie rodzą się zawsze w trakcie przemierzania miasta na swojej holenderce. Wspiera mamy próbujące sił we własnych biznesach i ciągle szuka swojego miejsca ciesząc się odkrywaniem nowych dróg niż osiągnięciem samego celu.


Dorota Łapa

Z zawodu jest dietetykiem i pielęgniarką. Zafascynowana również medycyną wschodu i ichprawami odżywiania oraz wiedzą św. Hildegardy. Idąc wbrew czasom, nieustannie poszukuje mądrości leczniczej o jakiej pisał Hipokrates w słynnym powiedzeniu „Twoje pożywienie może być lekarstwem”. Nie wyobraża sobie życie bez modlitwy, bo podstawą życia jej rodziny jest zakorzenienie w wierze.Edukację w zakresie dobrego żywienia traktuje jak misję, dlatego organizuje otwarte wykłady i warsztaty gotowania dla zdrowia. Poszukuje i testuje wysokiej jakości żywność, by przekonywać jak bardzo warto w nią inwestować. Pomaga również odnaleźć dobrą drogę odżywiania doradzając osobom chorym lub tym pragnącym utrzymać zdrowie. By to realizować stworzyła Orkiszowe Pola. Prywatnie szczęśliwa żona i mama czwórki dzieci.


Joanna Szurkowska

Absolwentka Poznańskiego UAM, UP; Z uwagi na dynamikę rozwoju nauki w zakresie żywienia człowieka oraz rehabilitacji psychologii żywienia; ukończyła liczne szkolenia w celu pogłębiania i aktualizacji wiedzy. Przy współpracy z lekarzem prowadzącym udziela porad w zakresie żywienia w alergiach i nietolerancjach pokarmowych, w chorobach autoimmunologicznych, w leczeniu i zapobieganiu chorób cywilizacyjnych w tym odchudzanie, rekreacja ruchowa, prowadzenie kobiet ciężarnych i matek karmiących piersią i sztucznie oraz tych, które chcą żywić zdrowo całą rodzinę. Zaczyna współpracę z Instytutem psychoneuroterapii w prowadzeniu dzieci chorych na padaczkę oraz dzieci z ADHD;
Pracę w zakresie prawidłowego żywienia w bulimii i anoreksji wspiera wiedzą kilku gabinetów psychoterapii.
Propagowanie zdrowego żywienia u dzieci rozpoczęła poszukiwaniem „idealnego żywienia” dla obecnie 4-latka; alergika. Do współpracy ze zdrowym przedszkolakiem.org zachęciła ją charyzma założycielki Emilii Lorenc.

Prywatnie; joginka i biegaczka; mama 4latka. Od roku właścicielka energetycznej, stworzonej do sportu syberyjskiej husky, z którą planuje wspólne starty w canicross. Uwielbia sport: bieganie, jogę, jazdę konną, psie zaprzęgi oraz naturalne, zdrowe odżywianie.


Ania Żywica

Anna Żywica

Dietetyk i technolog żywności, swe wykształcenie doskonale łączy z pasją do gotowania. Zwolenniczka eksperymentów kulinarnych, która nie pozwoli aby jakiś ciekawy przepis umknął jej niesprawdzony.
W swych próbach specjalizuje się w stosowaniu owoców i warzyw tam gdzie nie były one wcześniej spotykane. Prowadzi warsztaty kulinarne dla dzieci i dorosłych dotyczące kreatywnego i zdrowego gotowania. Laureatka konkursu na zamawiane prace dyplomowe z zakresu restrykcyjnego odżywiania młodych kobiet. Uwielbia Zumbę – połączenie tańca latynoamerykańskiego i ćwiczeń fitness.


Dominika Nitschke-Michalak

Z wykształcenia technolog żywności, dietetyk. Na co dzień mama trójki dzieci, często bywa w kuchni, gotuje z dziećmi i dla dzieci, rodziny i przyjaciół. Aktywnie udziela się w kampaniach naturalnego żywienia i promuje zdrowe gotowanie, pieczenie i przetwarzanie. Jej ideą przewodnią jest czerpanie przyjemności z jedzenia, które odżywia, wzmacnia i daje energię.