Dobre żywienie z natury

Gdyby ludzie znajdowali upodobanie w życiu zgodnym z naturą,
nie potrzeba byłoby pomocy lekarskiej.

Cato

Słowo Dieta pochodzi z języka greckiego diaita i oznacza nic innego jak „styl życia”.

Zmiana sposobu odżywiania jest pewnym procesem. Nie da się zmienić wszystkiego z dnia na dzień. Wymaga ona otwartości, cierpliwości, gotowości na zmiany, które w efekcie dają ogromną satysfakcję z odczuwalnych efektów.

Wszystko co proponują Orkiszowe Pola, nie jest związane z przyjęciem zaleceń dietetycznych na 2 czy 4 tygodnie, a z przyjęciem pewnej filozofii życia, nowego stylu życia, który prowadzi do równowagi – zdrowia i może… długowieczności.

Wiele osób jednak mówi, że nie może skorzystać z takiej propozycji bo zdrowe żywienie jest drogie.
My pragniemy przekonać, że w dobrym odżywianiu można wybierać taką drogę, która nie powoduje wzrostu kosztów odżywiania.

CZY ZDROWE ODŻYWIANIE MUSI BYĆ DROGIE?

Przedstawiamy Państwu koszt jednodniowego jadłospisu dla rodziny ok. 3 – 4 osobowej
ustalonego wg filozofii Pięciu Przemian, czyli takiego które wzmacnia narządy
trawienne i jest lekkostrawny. Podane ceny są przybliżone, warzywa liczone są po cenach gospodarskich warzyw, pozostałe produkty są w cenach produktach naturalnych lub ekologicznych zaczerpniętych z naszego sklepu.

Koszt całodzienny posiłków to ok. 10,50 – 13,50 zł od osoby.

I Śniadanie

Kasza jaglana z pomidorami

2 szkl. (0,3 kg) Kaszy jaglanej BIO 1,68
pomidory 3-4 sztuki 1,49
cebulka 1 mała 0,40
koperek 3,00
suma 6,57 zł

II Śniadanie

Chlebek żytni razowy na zakwasie z masłem posypany sparzonymi kiełkami lucerny

chlebekżytni 9 kanapek ok. 30 g
(chleb Żytni na zakwasie Fawor)
3,00
masło75 g 1,80
kliełki lucerny 3,50
suma 8,30

Obiad

Makaron orkiszowy lub żytni ze szpinakiem

Makaron pełnoziarnisty żytni 4,00
szpinak 500 g 6,00
masełko 50 g 1,20
suma 11,20

Podwieczorek

Tarte jabłko z cynamonem

jabłko 5 szt 4,00
suma 4,00

Kolacja

Zupa z soczewicy z pomidorami

soczewica czerwona 250g 3,80
kawałek glonuNori 1,00
naćpietruszki 3,00
2 marchewki 1,00
1 pietruszka korzeń 2,00
pomidory4 sztuki 2,00
przyprawy  
suma 12,80